TRY - Türk Lirası
EUR
17,7798
USD
18,4748
GBP
19,9489
CNY
2,5811
22.4 C
Ankara
23 C
İstanbul
24.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKaza kırıma uğrayan uçağın enkazı kaldırılıyor

Kaza kırıma uğrayan uçağın enkazı kaldırılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Afyonkarahisar’da, Kocatepe Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği’ne acil iniş yapılmak istendiği sırada kaza kırıma uğrayan uçağın enkazının kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Afyonkarahisar’da Hava Meydan Komutanlığı’na ait, ‘TC- DBU’ kuyruk numaralı, Cessna 172 tipi eğitim uçağı, dün saat 20.00 sıralarında, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Araştırma Çiftliği’ne acil iniş yapılmak istendiği sırada kaza kırıma uğradı. Uçakta bulunan ve yaralanan, kimliği açıklanmayan pilot ve öğrencisi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Akşam saatlerinde Hava Meydan Komutanlığı’na ait Cessna 172 tipi eğitim uçağı, uçuş esnasında zorunlu iniş yapmıştır. Herhangi can kaybının olmadığı kazada, maddi hasar meydana gelmiştir. Pilotlarımızın sağlık durumları iyi olup ayakta tedavileri sürdürülmektedir” denildi.

Kaza kirima ugrayan ucagin enkazi kaldiriliyor 1 - yerel haberler - haberton
Kaza kırıma uğrayan uçağın enkazı kaldırılıyor

PİLOT VE ÖĞRENCİSİ TABURCU

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, tedbir amaçlı gözetim altında tutulan pilot ve öğrencisini hastanede ziyaret ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Genel sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen pilot ve öğrencinin, gözetim süreleri bitince taburcu edildiği öğrenildi.

KAZA KIRIM EKİBİ BÖLGEDE

Kazanın ardından bu sabah bölgeye, Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan kaza kırım ekipleri yönlendirildi. Bölgede geniş kapsamlı inceleme yapan ekipler, enkazın kaldırılması için çalışma başlattı. Kırıma uğradığı noktada boş su kanalı bulunan uçağın sol kanadının, kaza sırasında parçalandığı gözlendi. Kırımla ilgili çalışmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler