28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaKaymakcı, çoklu ulaşım modlarına dikkat çekti

  Kaymakcı, çoklu ulaşım modlarına dikkat çekti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında sıfır emisyona ve çoklu ulaşım modlarının kullanımına dikkat çekmek için evinden işe bisikletle gitti.

  Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Üniversiteler Mahallesinde oturan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, ’16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında sıfır emisyona ve şehir içinde toplu taşıma dahil çoklu ulaşım modlarının kullanılmasına dikkat çekmek için Mustafa Kemal Mahallesindeki AB Başkanlığı’na bisikletle gitti. Kask, eldiven ve sırt çantası takarak takım elbise ile yola çıkan Kaymakcı, 6 kilometrelik yolu yaklaşık yarım saat içinde tamamladı. Yoğun bir trafikte bisiklet kullanan Kaymakcı, dönüşlerde de el işaretiyle yol önceliği istedi. 

  Dışişleri bakan yardımcısı kaymakcı, avrupa hareketlilik haftası kapsamında sıfır emisyona ve çoklu ulaşım modlarının kullanımına dikkat çekmek için evinden işe bisikletle gitti.
  Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Sıfır Emisyona Ve Çoklu Ulaşım Modlarının Kullanımına Dikkat Çekmek Için Evinden Işe Bisikletle Gitti.

  Daha sonra AB Başkanlığı önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Kaymakcı, bisikleti sadece spor için değil bir ulaştırma aracı olarak da gördüğünü ve fırsat buldukça işe gidiş gelişlerde bisiklet kullandığını söyledi. Emisyonunun azaldığı ve sıfırlanacağı daha sağlıklı bir toplum için hep beraber hareket edilmesi gerektiğini belirten Kaymakcı, “Bisiklet bu hareketin en eğlenceli araçlarından birisi.

  Kaymakcı, çoklu ulaşım modlarının kullanımına dikkat çekti
  Kaymakcı, Çoklu Ulaşım Modlarının Kullanımına Dikkat Çekti

  Özellikle salgın döneminde de bisiklet kullanımı bana göre daha anlamlı ve yararlı hâle geldi. Benim herkesten beklentim, hareketli bir yaşam. Türkiye’de bisiklet yolları her geçen gün artıyor. Bu anlamda çaba gösteren tüm belediyelerimize, valiliklerimize teşekkür ediyorum. Umarım Türkiye’de bisiklet ve hareketlilik sevgisi artacaktır. Dünyamız giderek kirleniyor. Artık kirletmeyen, doğaya emisyon saçmayan araçları kullanmamız gerekecek. Bu anlamda da bisiklet, can kurtarıcı role sahip” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler