TRY - Türk Lirası
EUR
15,1321
USD
13,3711
GBP
17,7509
CNY
2,1010
5.4 C
Ankara
6.9 C
İstanbul
10.6 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKayıp zamanlarda bir kadın öldürülebilir

  Kayıp zamanlarda bir kadın öldürülebilir

  Avatar of turgut gözütok
  Turgut Gözütokhttps://haberton.com/
  Turgut Gözütok, 1984 doğumlu Erzurum Şenkaya ilçesine de liseyi bitirdi ,Bursa'da ikamet ediyor, şiir ve edebiyat üzerine yazı yazıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kayıp zamanlarda bir kadın öldürülebilir… Merhaba sevgili okuyucularım bu hafta sizlere dünyada ve ülkemizde işlenen kadın cinayetleri hakkında bir yazı hazırladım.

  Söze nasıl başlanır bu konu hakkında yada en duygusal kelimelerle anlatmak istesem de nafile kanayan bir yara gibi kadın cinayetleri, her türlü bahane arkasına sığınılarak vicdansızca katledilen kadınlarımız, Analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz ve her kadın cinayetinde Cennette bir dua olarak gönderdiğimiz gerçeklerimiz.

  Bu ardı arkası kesilmeyen bir hiç uğruna yitip giden canlarımız, artık son bulsun diye sitem edip çare aramadığımız cinayetler, sahi ataerkil toplumdan yetişmiş her bir erkek birey neden kendini kadından üst tutar meçhul..

  Kadının ikinci planda tutulduğu ülkemizde ölmek bile basitleştirilmektedir, bahanenin hangi biçimi olursa olsun, cinayet işlenmişse bu caniliktir, sevmek değer vermek, korumak, sahiplenmek gibi güzel ve anlamlı hayat felsefesini terk edip onun yerine, her anlamda kadını aşağılık gören bir ataerkil toplum benimsenmiştir.

  Bir papatya daha solmasın, asırlardır süre gelen bu olaylar artık bitsin diyoruz her seferinde, kadınlar birlik beraberlik olsun hep birlikte güzel yarınlara umutla bakan gözlerle gülsün yüzünüz.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler