TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKayaköy'deki yapılara zarar verdiler

  Kayaköy’deki yapılara zarar verdiler

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan ve ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olan tarihi Kayaköy’deki yapılara sprey boya ile yazılar yazıldı.

  Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Fethiye ilçesinde bulunan tarihi Kayaköy, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Tarihi evlerin bulunduğu bölgede yaşayan Rumlar, 1923’teki mübadele anlaşması ile Yunanistan’a göç etti.

  Kayaköy'deki yapılara zarar verdiler
  Kayaköy’deki yapılara zarar verdiler

  Yaşanan göçün ardından bölgeye yerleştirilen halk çevre ve yaşam koşullarına ayak uyduramayınca köy terk edildi. Günümüzde ‘Hayalet Şehir’ olarak bilinen Kayaköy, 2020 yılında da Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ ilan edildi.

  Muğla'nın fethiye ilçesinde bulunan ve 'kesin korunacak hassas alan' olan tarihi kayaköy'deki yapılara sprey boya ile yazılar yazıldı.
  Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan ve ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ olan tarihi Kayaköy’deki yapılara sprey boya ile yazılar yazıldı.

  Dik yamaçta bulunan ve seneler içerisinde yaşanan çevresel faktörler nedeniyle büyük bölümü hasar gören bölgedeki evlerin bazıları da bölgeyi ziyaret eden kişiler tarafından tahrip ediliyor. Tarihi evlerden birinin içindeki duvarlara kimliği belirsiz bir kişi tarafından sprey boya ile yazılar yazıldığı görüldü.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler