TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanKastamonu'da köyde çıkan yangında 10 ev kül oldu

Kastamonu’da köyde çıkan yangında 10 ev kül oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kastamonu’da köyde çıkan yangında alevler yakındaki evlere de sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangında 10 ahşap ev küle döndü. 

Tosya ilçesine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Gövrecik köyü Unduk Mahallesi’ndeki bir ahşap evde, iddiaya göre sobadan sıçrayan kıvılcım nedeniyle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yakındaki diğer ahşap evlere de sıçradı. İtfaiye ekiplerine haber veren köylüler bu arada kendi imkanlarıyla alevlere müdaha etmeye çalıştı, ancak çabaları yetersiz kaldı. Bu sırada hayvanlar da bölgeden uzaklaştırıldı. Köye gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren müdahalesiyle kontrol altına alınırken, mahalledeki 12 ahşap evden 10’u kül oldu.

Kastamonuda koyde cikan yanginda 10 ev kul oldu 1 - öne çıkan - haberton
Kastamonu’da köyde çıkan yangında 10 ev kül oldu

‘ORMANA SIÇRAMA İHTİMALİ YOK’

Yangın nedeniyle bölgeye gelerek incelemede bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakır, “Bölgedeki çok yakın yapılaşmanın etkisiyle yangın 10 eve sirayet etti. Diğer evlere sıçramaması için itfaiye ekiplerimiz müdahale ediyor. Evlerimizin tamamı ahşap, eski yapılar. Herhangi bin can kaybımız yok, hayvanlar da zaten tahliye edilmiş. Şu anda Orman Genel Müdürlüğü helikopteri de havadan gerekli desteği veriyor. Kontrol altına almak üzereyiz. Yangının genişleme şansı kalmadı, ormana sıçrama ihtimali şu aşamada görünmüyor. Görgü tanıklarının ifadesine göre, yangın sobadan bir kıvılcım atması nedeniyle başlamış. Hepimize geçmiş olsun, biz devlet olarak buradayız. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesine yönelik çalışmalarımıza başladık. İlk etapta bugün isteyen vatandaşlarımız için konaklama yerlerini ayarladık” dedi.  

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler