TRY - Türk Lirası
EUR
18,2015
USD
18,1073
GBP
21,4339
CNY
2,6558
29.8 C
Ankara
31.5 C
İstanbul
36.1 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKastamonu'da çöken yol için ekipler devrede

  Kastamonu’da çöken yol için ekipler devrede

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kastamonu’da çöken yol ile yıkılan köprüler için çalışma başlatıldı. Sağanağın aralıklarla devam ettiği bölgede, ekipler de sürücüleri geri dönmeleri yönünde uyardı.

  Kastamonu’da dün sağanak nedeniyle dere ve çaylar taştı, yollarda da göçük ve heyelanlar oluştu. Kastamonu-Cide kara yolunun 68’inci kilometresindeki Sada Çayı, sağanak nedeniyle taştı. 2021’de yaşanan sel fekaketinde hasar gören köprünün yerine yapılan yol da taşma sonucu çöktü. Kesmekayrak köprülerinin yıkılması sonrasında da Cide ve Şenpazar ilçelerinin Kastamonu ile olan bağlantısı kesildi. Daha sonra Karayolları ekiplerince açılan servis yolu sayesinde Kastamonu ile 2 ilçeye ulaşım sağlandı.

  Kastamonu'da çöken yol için ekipler devrede
  Kastamonu’da çöken yol için ekipler devrede

  EKİPLERDEN SÜRÜCÜLERE UYARI

  Sağanağın aralıklarla devam ettiği bölgede, ekipler sürücüleri geri dönmeleri yönünde uyardı. Karayolları 15’inci Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de çöken yol ile yıkılan köprüler ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların 2 günden fazla süreceği bildirildi.

  Öte yandan Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, “İlimizde etkili olan yağışlar nedeniyle Valimiz Sayın Avni Çakır’ın başkanlığında ilgili TAMP Çalışma Grupları Kastamonu Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Koordinasyon Merkezinde toplanarak gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir” denildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler