TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,325
CNY
2,773
28 Ocak 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriKasapoğlu'ndan sözleşmeli antrenör alımı müjdesi

Kasapoğlu’ndan sözleşmeli antrenör alımı müjdesi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KPSS ile 34 branşta 685, millilik kapsamında ise 26 branşta 239 olmak üzere toplam 924 sözleşmeli antrenör alımı yapacaklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, Güngören Spor Salonu’nda antrenörlerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, gençlerin emanet edildiği antrenörlerin omuzlarındaki sorumluluğun kıymetli olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, “Türkiye yüzyılında imzası olacak en önemli kitlelerden biri sizlersiniz. Ve inanıyorum ki sizler bu imzayı Türk sporu adına, gençlerimiz adına daha aydınlık yarınlara yürüyecek şekilde en güçlü biçimde atacaksınız” diye konuştu.

Antrenör ailesini 2022’nin son günlerinde daha da büyütme adına yeni bir sözleşmeli antrenör alımının müjdesini veren Bakan Kasapoğlu, “KPSS ile 34 branşta 685, millilik kapsamında ise 26 branşta 239 olmak üzere toplam 924 sözleşmeli antrenör alımı yapacağız” dedi.

“SAĞLIKLI, GÜÇLÜ DİNAMİK BİR TOPLUMUN TOHUMLARINI SİZLERİN GAYRETLERİNİZLE ATIYORUZ”

Bakanlığın millete açılan yüzünün antrenörler olduğunu kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Sizlerin varlığı, sizlerin inancı, gayretli enerjisi hem bizler için, hem bakanlık ailesi için, hem de 85 milyon için çok büyük öneme sahip. Bakanlığımızda 5 binden fazla antrenör var. Bu sayıyı her geçen gün büyütüyoruz, güçlendiriyoruz. Sağlıklı, güçlü dinamik bir toplumun tohumlarını sizlerin gayretlerinizle atıyoruz. Bu çok ama çok kıymetli bir vazife” ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu’ndan sözleşmeli antrenör alımı müjdesi

“ÜLKEMİZİN EN DOĞUSUNDAN EN BATISINA HER BİR İLİMİZDE, İLÇELERİMİZDE, KÖYLERİMİZDE ALTYAPI VAR”

Bakanlık olarak “çocuklar, gençler neredeyse biz oradayız” dediklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Devletimizin sosyal boyutunu gençlerimize, kıymetli çocuklarımıza en yüksek standartlarda götürerek güçlendirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle Türkiye artık sporda destek veren, ön açan, teşvik eden, insan kaynağına en büyük yatırımı yapan ülkelerden biridir. Bu, gurur tablosudur, bu devrimdir. İşte bu salon, İstanbul Güngören’deki spor kompleksimiz.

Havuzumuz var, antrenman salonlarımız var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Ve bu tesis gibi binlerce tesis. Ülkemizin en doğusundan en batısına her bir ilimizde, ilçelerimizde, köylerimizde altyapı var. Bu tesis de onlardan biri. Elbette tesis inşa etmek bu işin en başta gerekliliği ama yeterli değil. Bunu insan kaynağıyla desteklemek lazım. Bu süreçte sistemi sizlerle birlikte güçlendirmek, geliştirmek en büyük hedeflerimizden biri” şeklinde konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler