TRY - Türk Lirası
EUR
17,4600
USD
16,3806
GBP
20,5435
CNY
2,4475
21.5 C
Ankara
23.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatKartal’da Dünya Sanat Günü’ne özel kutlama

  Kartal’da Dünya Sanat Günü’ne özel kutlama

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kartal Belediyesi, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nü, sanatın birçok disiplinini içeren dolu dolu bir etkinlik programı ile kutlayacak.

  Kartal Sanat Sokağı’nın da açılışının gerçekleştirileceği ve sanatın birleştirici gücüne vurgu yapılacak olan etkinlikler, 15 Nisan Cuma günü saat 11.00’da başlayacak. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı Bedri Baykam ve yüzlerce sanatçı da organizasyona katılımlarıyla destek verecek.

  Geçmiş yıllarda ilçenin en işlek noktalarından biri olan İstasyon Caddesi’nin, yeniden eski ve güzel günlerine dönmesi için ‘Sanata El Ver’ sloganı ile çalışma başlatan Kartal Belediyesi; sanat akademisi öğrencilerinin, ilçedeki sanatçıların, gazetecilerin, yazarların, tiyatrocuların, birçok gönüllünün ve kültür, sanat, edebiyat derneklerinin katkısı ile renklenen Sanat Sokağı’nın açılışını da yine Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirecek.

  UKRAYNALI VE RUS SANATÇILAR SAHNE ALARAK BARIŞ MESAJI VERECEK

  Açılışta Ukraynalı sanatçı Slava Lobanov (Gitar vokal) ve Rus sanatçı Simon Shiriaev (Davul) birlikte sahne alarak sanatın birleştirici gücüne dikkat çekilerek barış mesajı verecek. Sanat Sokağı’nda yapılacak etkinlikler kapsamında ‘Barışa el bas’ panosuna katılımcılar boyalı elleriyle imza atacak.

  Etkinliklerde ayrıca filografi- kâğıt rölyef geleneksel çini ustalığının en güzel örneklerini barındıran Bahar Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Serginin açılışı; 15 Nisan saat: 12.00’da İstasyon Caddesi, Sanat Sokağı’nda yapılacak.

  Kartalda dunya sanat gunune ozel kutlama 1 - kültür ve sanat - haberton
  Kartal’da Dünya Sanat Günü’ne özel kutlama

  Ukraynalı, Rus, Kübalı ve Türk müzisyenlerin yer alacağı etkinliklerde çocuklar için de bir dizi etkinlik düzenlenecek. Sanatın birleştirici gücüne vurgu yapılacak olan etkinliklere UPSD Dernek Başkanı Bedri Baykam ve yüzlerce sanatçı da katılımlarıyla destek verecek.

  15 Nisan Dünya Sanat Günü etkinliklerine ve Sanat Sokağı’nın açılışına Kartallı komşularını davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “İstasyon Caddesi’nin eski güzel günlerine dönmesi için başlattığımız çalışmaların ardından, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde Sanat Sokağımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Sanatın birçok disiplinini içeren renkli etkinlikler organize ettik. Kıymetli sanatçılarımızın da katılarak barış mesajları vereceği Dünya Sanat Günü etkinliklerimize tüm komşularımızı davet ediyor ve Kartal sanat ile yükselecek diyorum.” ifadelerini kullandı.

  15 NİSAN CUMA DÜNYA SANAT GÜNÜ PROGRAMI

  11.00   Çocuk Etkinlikleri

  Atölye çalışmaları – Pandomim, Jonglör, Tahta Bacak, Sihirbaz, Balon Şov, Animatör gösterileri… (Popcorn ve Pamuk Şeker ikramı)

  11.30   Sanat Akademisi Dinleti ve Resim Performansı

  Sanat Akademisi öğrencileri Piyano ve Perküsyon dinletisi

  12.00   Açılış Konuşmaları

  Bedri Baykam (Ressam) UPSD Başkanı

  Gökhan Yüksel (Kartal Belediye Başkanı)

  12.15   Barışa El Bas Etkinliği

  Oluşturduğumuz barış duvarına sanatçılar ve çocuklar boyalarla barışa el bas etkinliği yapacak

  12.30   Barış Konseri

  Türk-Ukrayna –Rus Grubu (Grup Barış) Konseri

  (Basgitar Yaren Yiğitbaşı, Klavye Sercan Pamuk, Gitar Vokal Slava Lobanov (Ukraynalı), Davul Simon Shiriaev (Rus)

  13.00   Çocuk Etkinlikleri Devam

  Atölye çalışmaları – Pandomim, Jonglör, Tahta Bacak, Sihirbaz, Balon Şov, Animatör gösterileri. (Popcorn ve Pamuk Şeker ikramı)

  13.40   Şiir Dinletisi

  Dört Kadın Şairden Barış ve Bahar Şiirleri

  (Hilal Karahan, Ayça Erdura, Nalan Çelik, D. Nuray Erenler)

  14.10   Perküsyon Show

  Hakan Kaya (Enstrüman Performansı)

  14.40   Performans Gösterisi

  Metin Önderoğlu tek kişilik performans

  15.10   Kübalı Grup Konser

  Ala Loca Band – Kübalı Müzik Grubu

  (Joiner Luis Perdomo Gutierrez, Keily Fidel Riquelme Martínez, Ixchel Alondra Enciso Espinosa,  Nider Norberto Santiesteban Pupo)

  15.45   Barış Elçisi Barış Manço’dan Şarkılar

  Barış Gülhane (Dünya Barış Elçisi Barış Manço’dan Şarkılar)

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler