31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
41.7 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Kartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Hayatını Kaybeden Usta Sanatçı Kartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Türk Sinemasının usta ismi oyuncu, yönetmen, senarist Kartal Tibet’in Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası, son yolculuğuna uğurlandı. 

  Kartal tibet son yolculuguna ugurlandi - öne çıkan - haberton
  Kartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Türk sinemasının usta ismi oyuncu, yönetmen, senarist Kartal Tibet,  83 yaşında çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Tibet için bugün Zincirlikuyu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, çok sayıda siyasetçi, Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit gibi sanat camiasından çok sayıda kişi, Kartal Tibet‘in çocukları, sevenleri ve yakınları katıldı. Kartal Tibet’in yakınları taziyeleri kabul etti. Zincirlikuyu Camii’ne gelenlerden helallik istendikten sonra cenaze namazı kılındı. Kartal Tibet’in naaşı omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Kartal Tibet, Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. 

  Kartal tibet son yolculuguna ugurlandi 3 - öne çıkan - haberton
  Kartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  “ÇOK BÜYÜK BİR KAYIP”

  Kartal Tibet’in oğlu Kanat Tibet, “Çok büyük kayıp. Babamız bu toprakların insanları için yeri zor doldurulacak bir insan. Hepimizi güldürdü, ağlattı, dertlerimizi unutturdu. Onunla bir dönem bitiyor” dedi.

  Kartal tibet son yolculuguna ugurlandi 4 - öne çıkan - haberton
  Kartal Tibet Son Yolculuğuna Uğurlandı

  “Çok özel bir insandı”

  Kızı Kumru Tibet Aydın, “Çok özel bir insandı. O kadar iyi bir baba ve dosttu. Duygularımı ifade edebilmem mümkün değil. Çok büyük bir üzüntüm var. Anılarımızla yaşayacak umarım” dedi.

  “Çocukluğumdan Beri Kartal Abinin İzleri Var”

  Oyuncu Civan Canova ise “Acımızı tam olarak yaşayamıyoruz, herhalde biraz yalnız kaldığımız zaman daha çok çökecek içimize, yokluğu. Ben bu yaşıma kadar, çocukluğumdan beri Kartal abinin izleri vardır. Bütün hayat sayfalarımın hepsinde onun bir yeri var. Hayat bize devam et diyecek ama onun özlemi, sevgisi onun bize öğrettikleri, ruhumuza yansıttığı o güzel etki, hiç bir zaman kaybolmayacak şeklinde konuştu.

  “Sanatçılar Her Zaman Anılmalı”

  Hülya Koçyiğit, “Türk Halkı onu çok sevdi, sadece aktör olarak değil yaptığı onca yönetmenlik yaptığı filmlerle de sevildi. Diyoruz ya sanatçılar yaşarken değil, her zaman anılmalı, tabi ki eserleriyle anılmalı bize armağan ettiği filmler ile sonsuza kadar yaşayacağına inanıyorum” dedi.

  “Örnek Sanatçılarımızı Yıllar Geçtikçe Kaybediyoruz”

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Çok önemli karakterlere hayat vermişti. Bize düşen sanatçımızın ismini kalıcı hale gelmesi için elimizden geleni yapmak. Örnek sanatçılarımızı yıllar geçtikçe kaybediyoruz önemli olan onların yerini onların anısını yaşatarak, yeni sanatçıları sektörümüze kazandırmak” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler