TRY - Türk Lirası
EUR
15,3302
USD
13,4955
GBP
18,3964
CNY
2,1276
-4.3 C
Ankara
4.5 C
İstanbul
2.8 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKartal Belediyesi'nden Afet Bilinçlendirme eğitimi

  Kartal Belediyesi’nden Afet Bilinçlendirme eğitimi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kazakistanlı Öğrencilere Kartal Belediyesi’nden Afet Bilinçlendirme Eğitimi verildi. Kazakistanlı öğrencilerden eğitime ilgi büyüktü.

  Kartal Belediyesi ve Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ) iş birliğiyle düzenlenen ortak çalışmalar her geçen gün güçlenerek devam ediyor. 2011 yılında dezavantajlı çocuklar ve gençler için düzenlenen eğitimlerin ardından Kazakistan’dan gelen öğrenciler için ‘Afet Bilinçlendirme ve Farkındalık Eğitimi’ düzenlendi.

  Kazakistanlı öğrencilerden eğitime büyük ilgi

  Abai Kazakh National Pedagogical Üniversitesi’nde öğrenim gören 72 Kazakistanlı öğrenci için Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ofis iş birliği ile oluşturulan SOYAÇ Staj Eğitim Programı kapsamında Afet Bilinçlendirme ve Farkındalık eğitimi verildi. Maltepe Üniversitesi Kampüsü’nde düzenlenen ve Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ekipleri tarafından verilen eğitime öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı eğitmeni Ömer Can Erdoğan tarafından verilen eğitim Kazakistanlı öğrenciler için simultane çeviri yapılarak aktarıldı. Eğitimde afet öncesi alınması gereken önlemler, olası bir afet anında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.

  Kartal belediyesi'nden afet bilinçlendirme eğitimi
  Kartal Belediyesi’nden Afet Bilinçlendirme eğitimi

  Psiko-Sosyal Destek Eğitimleri Planlanıyor

  Geçmişte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nün de desteğiyle yürütülen ‘Çocuklarla Birlikte’ projesiyle Kartal Belediyesi tarafından çocuklara ve onlara yardımcı olan personellere sivil savunma eğitimi verilmişti. 2011 yılından bu yana iş birliğini devam ettiren SOYAÇ ve Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ekipleri, görevli sivil savunma personeline yönelik psiko-sosyal destek amaçlayan eğitim programları için de çalışmalarını sürdürüyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler