TRY - Türk Lirası
EUR
18,2290
USD
18,0630
GBP
21,5584
CNY
2,6618
23 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
30 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKartal Aydos Ormanı'nda denetim 

  Kartal Aydos Ormanı’nda denetim 

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Olası orman yangınlarını önlemek için Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kartal Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, Aydos Ormanı’nda denetim yaptı. Denetime Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı da katıldı.

  Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kartal Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri Aydos Ormanı’nda denetim yaptı. Ekipler, olası bir orman yangınının önüne geçebilmek amacıyla piknik yapılan alanları kontrol etti. Ormana giriş ve çıkışlarda şüpheli görülen araçlar durdurularak arandı. Şüpheli kişilerin de üstü arandıktan sonra Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yapıldı. Denetime TOMA ve Özel Harekat polisleri de destek verdi. 

  Kartal aydos ormaninda denetim 1 1 - yerel haberler - haberton
  Kartal aydos ormanı’nda denetim 

  “VATANDAŞLARIMIZA ÇAĞRIMIZ, ALINAN KARARLARA UYMALARI”

  Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, “Geçen sene hepimizi üzen Türkiye’mizin ciğerlerindeki orman yangınlarının bu sene tekrar etmemesi için valiliğimizin aldığı bir karar var. Ormanlık alanlara girişin yasaklanması ve piknik alanlarının kullanılması hakkında bazı kurallar koyulması ile ilgili. Bugün İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve belediyemiz ile birlikte bu tedbirlerin sahada uygulanması için buraya geldik.

  Belediyemizden ve emniyetimizden oluşan bir ekip düzenli olarak bu alanları kontrol ediyor. Ayrıca deneyimler havadan dron ile 6 saat kadar kontrol ediliyor. Vatandaşlarımıza çağrımız, alınan kararlara uymaları. Ateşsiz piknik yapmak da mümkün, vatandaşlarımız evde hazırladıkları yemeklerle de piknik yapabilirler. Şimdiden anlayış ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler