TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
14.2 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerModa ve KadınKarbon lazerle lekelere teknolojik çözüm

Karbon lazerle lekelere teknolojik çözüm

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Özellikle yaz boyunca kullanılan güneş koruyucularla cildin yağ dengesinin bozulduğunu,  gözeneklerin genişlediğini ve uzun süre maruz kalınan güneşin lekelere yol açtığını belirten Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, karbon lazer veya karbon peeling olarak bilinen Q-switch lazerlerle bu sorunun giderildiğini söyledi.

Yaz mevsiminin sonuna yaklaştığımız şu günlerde özellikle tatil dönüşü yaşanan en büyük sorunlardan biri de yıpranan cilt yapısı. Özellikle yoğun güneş koruyucu kullanımına bağlı olarak cildin yağ dengesinin bozulduğunu, gözeneklerin genişlediğini ve lekelenme şikayetlerinin arttığına dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, bu sorunlara artık teknolojinin cevap verdiğini dile getirdi.

Karbon lazerle lekelere teknolojik cozum 1 - moda ve kadın - haberton
Karbon lazerle lekelere teknolojik çözüm 1

KARBON LAZER NEDİR?

Karbon lazer hakkında bilgi veren Sezgin, cilt yüzeyine uygulanan karbon solüsyonu sonrasında lazer cihazı kullanılarak lazer ışınlarının daha yüksek oranda gözeneklerde yoğunlaştığını bu sayede etkinliğin arttığını anlattı. Q-switch lazerin yıllar içinde sürekli gelişen, değişen lazer teknolojilerinin içinde halen leke tedavisinde bir numaralı lazer seçeneği olduğunu söyleyen Sezgin, “Karbon lazer; bir değil, birkaç cilt problemi için güvenli bir şekilde uygulanmakta ve etkili sonuçlar sağlamaktadır” dedi.

BİR ÇOK OLUMLU ETKİSİ VAR

Karbon lazerin ciltte yarattığı olumlu etkileri sıralayan Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, “Cilt yüzeyinde güneşe ve yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerin giderilmesi, ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması, deri kalitesinin arttırılarak matlığın giderilmesi parlaklığın geri kazanılması, cildin yağ dengesinin sağlanması, siyah noktaların azaltılması ve akne oluşumunun önlenmesinin yanısıra tüylerin sarartılmasında da Q-switch lazer kullanılabilmektedir” ifadelerini kullandı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler