TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKaranlıkdere Kanyonu Tabiat Parkı'na 7 yaban keçisi bırakıldı

  Karanlıkdere Kanyonu Tabiat Parkı’na 7 yaban keçisi bırakıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Burdur’un Altınyayla ilçesindeki Karanlıkdere Kanyonu Tabiat Parkı’na 7 yaban keçisi bırakıldı. 

  DKMP 6’ncı Bölge Müdürü Mahmut Temel, “Bölgede güçlü bir yaban keçisi popülasyonu oluşturulması hedefleniyor” dedi.

  Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Burdur 6’ncı Bölge Müdürlüğü tarafından Karanlıkdere Kanyonu bölgesindeki köylerin muhtarlarından gelen istekle geçmişte kanyonda yaşadığı bilinen yaban keçilerinin tekrar bölgede doğal yaşamını sürdürmesi için çalışma başlatıldı. Ekipler, doğaya yaban hayvanı yerleştirme ve aşılama çalışması yaptı. Çalışma kapsamında, DKMP 6’ncı Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü Akseki Şefliği sınırlarında yakalanan 5’i dişi, 2’si erkek olmak üzere 7 yaban keçisi, Altınyayla ilçesi Ballık köyü sınırlarındaki Karanlıkdere Kanyonu’na bırakıldı.

  Karanlıkdere kanyonu tabiat parkı'na 7 yaban keçisi bırakıldı
  Karanlıkdere Kanyonu Tabiat Parkı’na 7 yaban keçisi bırakıldı

  ’25 YABAN KEÇİSİ BIRAKILACAK’

  DKMP 6’ncı Bölge Müdürü Mahmut Temel, “Yaban keçilerinin yeniden Karanlıkdere Kanyonu’nda yaşamaları için ülkemizde ilk kez doğal ortamından alınan yaban keçileri, başka bir doğal ortama yerleştirildi. İlk etap olarak 7 yaban keçisinin yerleştirildiği bölgeye toplamda 25 yaban keçisi bırakılacak. Bölgede güçlü bir yaban keçisi popülasyonu oluşturulması hedefleniyor” dedi.

  Yaban keçisi yerleştirme programına; Altınyayla Kaymakamı Kübra Teymur, DKMP Burdur 6’ncı Bölge Müdür Yardımcısı Uğur Altındal, Antalya Şube Müdürü İsmail Kaya ve DKMP Bölge Müdürlüğü personeli de katıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler