TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamKaplumbağa ölümlerine dikkat çektiler

  Kaplumbağa ölümlerine dikkat çektiler

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Arnavutköy ve Şile’de su kaynaklarına doğu giderken çıktıkları yollarda araçlar tarafından eziliyor. Kaplumbağa ölümlerine dikkat çekmek üzere hayvanseverler harekete geçti. Şile ve Arnavutköy’de sürücülere uyarıda bulunan hayvanseverler dikkatli olunmasını istedi. 

  İstanbul Arnavutköy’de bulunan Bolluca mevkiinde karşıya geçmeye çalışan kaplumbağaların yardımına hayvanseverler koştu. Kaplumbağaları fark eden hayvanseverler, yolun karşısına geçmeye çalışan kaplumbağayı bulunduğu yerden alarak güvenli bölgeye bıraktı. Kaplumbağaya su veren hayvansever, sürücüleri de duyarlı olmaları konusunda uyarmayı unutmadı. Yürekleri ısıtan o görüntüler, cep telefonu kameralarına yansıdı.

  Kaplumbaga olumlerine dikkat cektiler 1 - yaşam - haberton
  Kaplumbağa ölümlerine dikkat çektiler

  Şile’de ise yolda kaplumbağayı gören sağlık çalışanları, ambulansı durdurup kaplumbağanın yardımına koştu. Sağlıkçılar, ezilmek üzere olan kaplumbağayı alarak yol kenarına bıraktı. O anlar bir başka vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

  Sokaklarda hayvanları besleyen Emre Akkuş, kaplumbağaların her zaman kurtarılamadığını ve ezildiğini iddia etti. Sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyaran Emre Akkuş, “Biz burada terkedilen köpekleri besliyoruz. Mamalar verip, kulübeler yapıyoruz. Yolda kaplumbağalara denk geliyoruz, karşıdan karşıya geçirmeye çalışıyoruz. Arka tarafta dere olduğu için oraya doğru gitmeye çalışıyorlar. Yazlık bölgelere gidenlere seslenmek istiyorum, araç kullanırken dikkat etsinler. Yavaş hareket eden canlar var, ölü olanı gördünüz. Bütün insanların bu konuda duyarlı olması lazım” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler