TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKapadokya'da balon festivali başladı

  Kapadokya’da balon festivali başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da, ‘3’üncü Uluslararası Kapadokya Balon Festivali’ başladı.

  Nevşehir’in Göreme beldesinde düzenlenen 3’üncü Uluslararası Kapadokya Balon Festivali’nde birbirinden farklı özel şekilli 18 sıcak hava balonu yer aldı. Festivale katılan yerli ve yabancı turistler, sıcak hava balonlarının önünde fotoğraf çektirdi.

  Festivalin organizasyon sorumlusu ve sıcak hava balonu işletmecisi Halis Aydoğan, “Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz festivalin ilk günü. Havanın güzel olmasının mutluluğunu yaşamaktayız. Toplam 12 ülkeden gelen özel şekilli balonlarımızla beraber uçuşlara başlayacağız. Ayrıca Türkiye’de ürettiğimiz 50’nci balonumuzun da ilk uçuşunu gerçekleştireceğiz. Bunun da mutluluğunu yaşamaktayız. Balon festivalinin turizme katkısı oldukça fazla olacak. Balon denince dünyada Kapadokya ilk sırada yer alıyor. Balon festivali denince de ilerleyen yıllarda Kapadokya ilk akla gelecek nokta olacak” dedi.

  Kapadokyada balon festivali basladi 1 - haberler - haberton
  Festivale katılan yerli ve yabancı turistler, sıcak hava balonlarının önünde fotoğraf çektirdi.

  Nevşehir Vali Yardımcısı ve Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı ise, “Kapadokya’mızda yine güzel bir etkinlikle beraberiz. Uluslararası olarak 3’üncü balon festivali düzenleniyor. 18 tane özel şekilli balonun uçacağı ve aralarında yerli firmamızın yaptığı şekilli balonların havalanacağı uluslararası balon festivali başlıyor. Tabi ki biz her zaman Kapadokya’da 150 civarındaki balonları semalarda görüyoruz ama özel şekilli balonların olması buraya ayrı heyecan katacak. Yerli ve yabancı turistlerimize ev sahipliği yapmış olacağız” ifadelerini kullandı.

  Kapadokyada balon festivali basladi 2 - haberler - haberton
  Havalanan balonlar, peribacaları üzerinde süzüldü.

  Festivali izlemeye gelen Dilek Özkan da, “2 senedir bu festivale katılıyorum ve gerçekten gökyüzünde güzel bir görüntü oluşturuyor. Böyle bir festivale katıldığım için çok mutluyum. Kapadokya’da böyle şekilli balonların olması turizm açısından da çok iyi. İnsanlar mutlu, herkes çok keyifli” diye konuştu.

  Havalanan balonlar, peribacaları üzerinde süzüldü.

  Festival, akşam düzenlenecek konserle devam edecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler