TRY - Türk Lirası
EUR
19,636
USD
18,636
GBP
22,891
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKanalizasyon hattı çalışmalarına başlandı

Kanalizasyon hattı çalışmalarına başlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kent merkezi ve kırsalda sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını aralıksız sürdüren (ESKİ) Alpu’da yaklaşık 60 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı. 

Hayata geçirdiği yatırımlar ile vatandaşları sağlıklı su ile buluşturan ESKİ, hem kent merkezinde hem de kırsalda sorunsuz alt yapı için yoğun mesai harcıyor.

60 kilometrelik hat çalışmalarına başlandı

İlçelerin alt yapı eksiklerini bir bir gidermeye devam eden ESKİ, bu kapsamda Alpu ilçesini kanalizasyon hattına kavuşturuyor. Yaklaşık 60 kilometrede gerçekleştirilecek hatta çalışmaların başladığını ifade eden Alpu Belediye Başkanı Gürbüz Güller, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ çalışanlarına teşekkür etti. Güller “İlçemizin en önemli eksikliklerinden biri kanalizasyon hattıydı.

Kent merkezi ve kırsalda sorunsuz bir alt yapı için çalışmalarını aralıksız sürdüren (ESKİ) Alpu’da yaklaşık 60 kilometrelik hattın çalışmalarına başladı. 

Proje kapsamında 3 bin metre kanalizasyon hattı döşenmiş olup, devamında yaklaşık 55 bin metre hat döşenecek ve 3 tane de terfi merkezi ilçemize kazandırılacak.

Ben başta Sayın Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde ilçemizin eksiklerini tamamlamaya, Alpu’yu daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmeye devam edeceğiz” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler