TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamKaldığı yurda depremzede olarak ailesiyle geldi

Kaldığı yurda depremzede olarak ailesiyle geldi

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Bartın Üniversitesi öğrencisi Sevgi Meşe (23), yarıyıl tatili için gittiği Diyarbakır’da depreme yakalandı. Evleri hasar gören Meşe, annesi ve kız kardeşini yanına alıp, öğrenci olarak kaldığı yurda depremzede olarak yerleşti.

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Sevgi Meşe, yarıyıl tatilinde Diyarbakır’da yaşayan ailesinin yanına gitti. Meşe ailesinin Diyarbakır Bağlar Bağcılar Mahallesi’nde yaşadığı 7 katlı bina depremde hasar gördü. Sevgi Meşe, annesi Reyhan Meşe (47) ve kardeşi Deniz Meşe (7) binada oluşan çatlaklar nedeniyle bir süre Diyarbakır’daki akrabalarının yanında kaldı. Meşe ailesi uçakla Ankara’ya sonra Bartın’a geldi. Sevgi Meşe öğrenci olarak kaldığı Bartın’daki Mehmet Efendi Öğrenci Yurdu’na annesi ve kardeşiyle birlikte yerleşti. Sevgi Meşe’nin küçük kardeşi Deniz Meşe Şiremirçavuş İlkokulu’na başlayarak, yurttan her sabah okuluna gidiyor. Sevgi Meşe ise kaldığı odada derslerine çalışmaya devam ediyor.  

Kaldigi yurda depremzede olarak ailesiyle geldis - yaşam - haberton
Kaldığı yurda depremzede olarak ailesiyle geldi

‘AİLENLE YURTTA KALACAKSIN, DESELER İNANMAZDIM’ 

Sevgi Meşe, ara tatilde ailesinin yanına gittiğini belirterek, “Orada depreme yakalandık. Bartın bildiğimiz yer olduğu için ailemle buraya yurda geldik. Ben burada okurken, bu yurtta kalıyorduk. Depremden sonra buradaki yurdun açıldığını duyduk ve buraya geldik. Bartın’a annem ve kız kardeşimle geldik. Daha önce bana ‘Ailenle aynı yurtta kalacaksın’ demiş olsalardı, buna inanmazdım. Şimdi aynı yurtta kalıyoruz. Oradan uzaklaştığımız için kendimizi güvende hissediyoruz. İçimiz buruk, ailemizin diğer fertleri orada ama burada çok rahatız” diye konuştu. 

Kaldigi yurda depremzede olarak ailesiyle geldia - yaşam - haberton
Bartın üniversitesi öğrencisi sevgi meşe (23), yarıyıl tatili için gittiği diyarbakır’da depreme yakalandı. Evleri hasar gören meşe, annesi ve kız kardeşini yanına alıp, öğrenci olarak kaldığı yurda depremzede olarak yerleşti.

‘ÇÖK-KAPAN-TUTUN YAPTIK’ 

Depreme uykuda yakalandıklarını söyleyen Sevgi Meşe, “7 katlı binanın 6’ncı katında oturuyorduk. Bizim ev çok sallandı. Deprem çok uzun sürdü. Biz de ailecek tatbikatlarda yapılan ‘çök-kapan-tutun’ yaptık. Evden çıkacağımızı sanmıyorduk sonra dışarı çıkmayı başardık. Burası daha rahat olduğu için buraya geldik. Yurtta kardeşimle annemin her türlü imkanı var. Kardeşimi de ilkokulu yazdırdık. Sosyal imkanlarımızda çok, burada olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler