TRY - Türk Lirası
EUR
14,0637
USD
12,4253
GBP
16,5785
CNY
1,9436
10.9 C
Ankara
12.7 C
İstanbul
18 C
İzmir
27 Kasım 2021, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKahveli aşıklar

  Kahveli aşıklar

  Avatar of naz i̇nce
  Naz İncehttps://haberton.com/
  Naz İnce, 2005 yılında Şişli'de dünyaya geldi. Ortaokul dönemlerinden beri metin yazmaya ilgi duymakta. Bloger uygulaması vasıtasıyla yazılar yazmakta. Ayrıca şiir ve öykü yazmayı çok seviyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kahveli aşıklar… Suyu kaynatıyoruz. Bir tatlı kaşığı nescafe bardağa koyuyoruz. Kaynamış suyu nescafenin üzerine döküyoruz. Bir kaşık yardımıyla karıştırıyoruz. Afiyet olsun.

  Kahveli aşıklar
  Kahveli aşıklar

  Nescafeler hazırsa başlayalım o halde.

  Daha öncelerde bi tanışma yazısı yazmıştım fakat bazı aksiliklerden ötürü yayınlayamamıştım. Merhaba sevgili okur. Ben Naz. Yazı yazmaya kitap okumaya ve birşeyler keşfetmeye bayılırım.

  Şimdi gelelim konumuza. (Konu yok..) Benim en uzman olduğum konu aşk. Tabi ya aşık olmakta üstüme yoktur. Her otobüste aşık olmak kadar saçma ve komik bir durum benimkisi. Ah ama naparsın gönül ferman dinlemiyor. Çocukken mahalledeki flörtöz ablaları itici bulurdum. Şimdi onlardan da beterim sanırım. Platonik bir aşk asla gerçek bir aşka dönüşemez. Yalnızca hayal dünyanızda onu var edebilirsiniz. Eğer çevrenizde takıntılı derecede platonik bir arkadaşınız varsa ve onun iyiliği için nasihatler vermek istiyorsanız vermeyin.

  Evet çünkü duygusal yaklaştığı için muhtemelen sizi dinlemeyecek hatta sizin onu kıskandığınızı düşünecektir. Onu hayal dünyasından uyandırmayın. Yakın bir zamanda kendini kullanılmış ya da kazık yemiş olarak bulacaktır. İşte o zaman onun için aşk nefrete dönüşecektir. Kişisel gelişim kitabı okuyormuşsunuz gibi hissetiniz değil mi? Aynılarını bende yaşadığım için tecrübelerimi paylaşmak istedim. Arkadaşlarımı hiçbir zaman dinlemedim… Belki şimdi okuyacaksınız Tuana ve Azra. İyi kalpli meleklerim. Keşke dinleseydim sizi. O zaman her şey daha güzel olabilirdi. Sizi seviyorum güzel insanlar.

  İntikam soğuk yenen bir yemektir. Nefrete dönüştüğü zaman kişi çektiği acıların sebebinden ya da kendinden intikam almaya çalışır. Eğer çevrenizdeki kişi bu raddeye gelmiş ise ona yanınızda olduğunu her daim hissettirmelisiniz. Bu onu güçlü bir birey yapar. Unutmayın acı geçmeyen bir dövme gibidir. İzi kalır ama artık acıtmaz. Hele de platonik aşıklar için zamanında yaşadıkları acı kavramı çocukça gelmeye başlar. Hayatta her daim iyi şeyler olmaz. Kötü şeyler de görmeliyiz ki iyi olanlara teşekkür edelim.

  Bugünlük bu kadar olsun haftaya kaldığımız yerden devam ederiz. Sevgiyle kalın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler