TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKağıthane'de Halay Sokak Parkı açıldı

Kağıthane’de Halay Sokak Parkı açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kâğıthane Belediyesi Hamidiye Mahallesi’nde vatandaşların talebi doğrultusunda yenilediği Halay Sokak Parkı’nı düzenlenen programla açtı.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ev sahipliğini yaptığı programa Kaymakam Tahir Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Cantürk, Muhtar Hüseyin Yamaç, basın mensupları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Parkın açılışında konuşan Öztekin, “Hamidiye Mahallesi Halay Sokak Parkını, toplam 2 dönüm arazi üzerinde, içerisinde; çocuklar için 370 metrekare oyun alanı, 1000 metrekare yeşil alan, aileler için 140 metrelik yürüyüş yolu, 150 metrekare spor ve dinlenme alanı olacak şekilde tasarladık.

Kağıthane'de halay sokak parkı açıldı
Kağıthane’de Halay Sokak Parkı açıldı

Parka 211 adet ağaç ve 800 adet çalı bitkisi dikimi yaptık. Parkımız 24 saat güvenlik kameraları ile izlenebilirken, parka gelen vatandaşlarımız ücretsiz internet hizmetinden de yararlanabilecek.  Parkımız, bizim şehircilik geleneğimizin adeta bir sembolü olmuştur. Bu bölgenin adeta çehresini değiştirmiştir. Parkın kazandırılmasında emeği geçen işçisinde mühendisine tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

Kağıthane Belediyesi, Halay Sokak Parkı ile beraber bugüne kadar Meydan Botanik Bahçesi, Yahya Kemal Su Parkı, Sultan Selim Karakol Parkı, Emniyetevler Bosna Hersek Meydanı Muhtar Zeki Uzun Parkı ve Çağlayan Yavuz Selim Parkı’nı hizmete açtı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler