TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKağıthane'de Can Dostlar Ofisi açılıyor

Kağıthane’de Can Dostlar Ofisi açılıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in 53 projesinden biri olan Can Dostlar Ofisi yakında açılıyor. Selçuklu Caddesi’nde açılacak olan ofis ile sokak hayvanlarının yaşam kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Can Dostlar Ofisi yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde, bin 500 metrekare kapalı, 8 bin 500 metrekaresi açık yeşil alan olacak şekilde inşa edildi. Merkezde muayene ve teşhis bölümleri, ameliyathaneler, kedi ve köpekler için ayrı ayrı olmak üzere tedavi ve bakım bölümleri, aşevi, depo, teknik oda ve ofis bölümleri inşa edildi.

Rehabilitasyon Merkezi’nde 100 adet kedi, 100 adet de küçük ve büyük ırk köpekler için tedavi, bakım ve geçici barınma alanları olacak. Ayrıca 1 adet hayvan ambulansı, 2 adet hayvan nakil aracı, 2 adet besleme aracı ve 1 adet dezenfekte aracı bulunacak.

Kağıthane’de Can Dostlar Ofisi açılıyor

Veterinerlik hizmetleri birimi sokaktan aldığı hasta ve bakıma muhtaç hayvanları buraya, rehabilitasyon merkezine yerleştirerek muayene ve tedavi edecek. Ofiste kısırlaştırma, numaralandırma, aşılama ve tedavileri yapılan hayvanları aynı zamanda dileyen kişiler sahiplenebilecek.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin proje ile ilgili olarak “Can Dostlar Ofisi’nin temelini geçen yıl 4 Ekim’de attık. Hızlıca çalışmalarımızı sürdürerek rehabilitasyon merkezini tam bir yılda tamamladık ve yakında hizmete açıyoruz. Sadece insan odaklı değil; tüm canlıları kapsayan bir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz. Burası sokaktaki can dostlarımızın sağlık bulduğu, yuva bulduğu, huzur bulduğu yer olacak” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler