TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanKaftancıoğlu'na hakaret davasında beraat

  Kaftancıoğlu’na hakaret davasında beraat

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na hakaret davasında beraatine karar verildi. İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, Canan Kaftancıoğlu ve taraf avukatları katıldı.

  İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, Canan Kaftancıoğlu ve taraf avukatları katıldı. Altan Öymen, Muharrem Erkek ve Engin Altay’ın da arasında bulunduğu partililer de duruşmada hazır bulundu. Canan Kaftancıoğlu savunmasında, “Bir tweetten dolayı bu dava açılmış. Partimin saha çalışmasından dolayı bu tweeti attım. Bu tweetin neresinde Cumhurbaşkanına hakaret ve kamu görevlisine hakaret var bilmiyorum.

  Savcı bana bu tweetin neresinde hakaret olduğunu söylerse savunmamı yapacağım. Bu tweetimde hakaret yoktur. Parti çalışması yapmak hakaret değildir.” dedi. Kaftancıoğlu’nun avukatı Hasan Fehmi Demir, “Müvekkilim aslında basit bir okumayla birlikle hakaret içerikli bir tweet olmadığı açıktır.

  Mahkemenin araştırma gereği duymadan bu duruşmada beraat kararı verilmesini talep ediyorum. Bahse konu broşür CHP Genel Başkanlığı tarafından hazırlanmış bir büroşürdür. Savcılığın açtığı soruşturmanın hangi aşamada olduğunun öğrenilmesini talep ederim” dedi.

  CUMHURBAŞKANI VE SOYLU’NUN KATILMA TALEPLERİ KABUL EDİLDİ

  Şikayetçi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca suçtan zarar görme ihtimaline karşın davaya katılma talebinde bulundular. Kaftancıoğlu’nun avukatları ise “Ortada açık olarak suç oluşmayan bir tweet olduğundan zarar da yoktur. Katılma talebini kabul etmiyoruz” dediler. Mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Bakan Soylu’nun avukatlarının katılma taleplerinin kabulüne karar verdi.

  “ÜST SINIRDAN CEZALANDIRILSIN”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız, “Sanığın beyanlarına katılmıyoruz. Üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

  Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Kamu görevlisine hakaret” suçundan 2 yıl 4 aydan 7 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını talep etti.

  Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Canan Kaftancıoğlu, “Suçsuz olduğumu düşünüyorum. Beraatımı talep ediyorum” dedi. Son sözünde ise “Suç işlemediğimi biliyorum. Hakaret söylemim olmaz. Hakaret edenleri de kınarım. CHP İl Başkanı olarak siyasi çalışmalarımızı devam ediyoruz bundan sonrada devam ettireceğiz. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

  BERAATINA KARAR VERİLDİ

  Mahkeme, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “Kamu görevlisine hakaret” suçundan yargılanan Canan Kaftancıoğlu’na hakaret davasında beraatine karar verdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler