TRY - Türk Lirası
EUR
20,509
USD
18,808
GBP
23,310
CNY
2,786
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarKafamız karmakarışık

Kafamız karmakarışık

Mine Meriç
Mine Meriçhttps://haberton.com/
Mine Meriç, 1999 yılı Edirne doğumlu. Tekirdağ'da yaşıyor. Akdeniz Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunu. Tarihe, Irklara, Mitolojiye, Astrolojiye, Gökyüzüne meraklı. En büyük tutkusu yazı yazmak, ilkokul yıllarından beri şiir, kompozisyon, hikayeler gibi türleri yazmayı seviyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Kimin kafası karışık değil ki? Dünya karışık, ülke karışık, gündem karmaşık, kafalarımız karmakarışık…

Kafamız çok karışık. Ülke gündemi, dünya olayları, ekonomik dalgalanmalar, şiddet… Kimin kafası karışık değil ki? Herkes farklı baksa da benzer görür gündemdeki olayları kimi dert edinir kendine, kimi umursamadan geçiverir. Zaten kolayca unutuveriyoruz. Gündemin doluluğu bizi çabuk unutmaya itiyor. Bu da yetmezmiş gibi haberlerin doğruluğu ve gerçekliği sorgulanır durumda. Dünya karışık ülke karışık gündem karmaşık kafalarımız karmakarışık…

Herkes her şeyin içinde. Burunlarını sokmadıkları tek bir şey yok. Beni ilgilendirmez dışında kalayım demek yok. Bilse de bilmese de hakimiyet elindeymiş gibi davranmayı sürdürüyor. Yolu bilmeseler bile biliyormuş gibi tarif ediyorlar. Kendi ailesi için her şeyin en iyisi başka birine gelince ne olursa olsun. Herkes ortalığı karıştıracak bir sebep buluyor. Sanki yaşamımız sadece bugünden ibaretmiş gibi yarınlar yokmuş gibi karışık aklımızla yaşamaya çalışıyoruz. Kendimizi yıpratıyoruz.

Kafamız karmakarışık
Kafamız karmakarışık

Umursamazlık belki zor ama biraz boş vermek gerekiyor. En azından kendi psikolojik sağlığımız için. Düşünmekten kendimizi alamadığımız anlar oluyor. Belki uykularımız kaçıyor. Bu bize psikolojik sorunlar olarak geri dönüyor. Stres kaynaklı bir çok hastalık bu sebeplerle ortaya çıkıyor. Ve biz farkına varana kadar hasta oluyoruz. Kendimizi dinlemeden etrafı dinleyip kendimizi hasta ediyoruz. El alem denen yalanın peşinde savrulup duruyoruz.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler