TRY - Türk Lirası
EUR
20,676
USD
18,817
GBP
23,284
CNY
2,791
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYaşamKadınlardan şiddete karşı 'sessiz çığlık' eylemi

Kadınlardan şiddete karşı ‘sessiz çığlık’ eylemi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Aydın’da, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında düzenlenen ‘sessiz çığlık’ etkinliğine katılan kadınlar, yüzlerini beyaza boyayıp, kadına yönelik şiddete dikkat çekti.

Kentte ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla Kadın Hakları Koruma Derneği Aydın Şubesi tarafından organize edilen ve Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin de katıldığı etkinlik, Sevgi Yolu’nda yapıldı.

Efeler ilçesinde bir araya gelen kadınlar, ‘sessiz çığlık’ adlı programı düzenledi. Kadın Hakları Koruma Derneği Aydın Şubesi Başkanı Habibe Gürer ve kadınlar, beyaza boyadıkları yüzleriyle alana gelirken, bir grup kadın da tef çalarak etkinliğe katıldı.

Kadinlardan siddete karsi sessiz ciglik eylemifas - yaşam - haberton
Kadınlardan şiddete karşı ‘sessiz çığlık’ eylemi

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla temsili olarak sahnelenen etkinliğe, İncirliova ilçesinde eski eşi İsmail Demirci’nin (35) baltalı saldırısında 5 parmağı kopan İlke Kuleli (29) de katıldı.

Habibe Gürer, gösteri sonrası yaptığı konuşmada, “Daha özgür, daha eşit, şiddetsiz bir yaşam için yaşamak istiyoruz. Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa” derken, İlke Kule ise “Kadınız hep birlikte el ele mücadele edersek daha güçlü oluruz. Bizi duyun” diye konuştu.

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay da etkinliğe katılıp, kadınlara destek verdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler