TRY - Türk Lirası
EUR
15,3176
USD
13,5301
GBP
17,9856
CNY
2,1261
2.9 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
8.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKadına şiddet insanlığa şiddettir

  Kadına şiddet insanlığa şiddettir

  Avatar of adem yorulmaz
  Adem Yorulmazhttps://haberton.com/adem-yorulmaz
  Adem Yorulmaz, Kahramanmaraş'lıyım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu. Kitap okumayı; şiir okumayı ve yazmayı seven birisi. Ayrıca roman, hikaye tahlili yapıyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Merhaba değerli okurlarım. Uzun bir aradan sonra sizlerle, tekrar kavuşmanın, tekrar yazmanın heyecanı içindeyim. Bu haftaki yazımın konusu: “Kadına şiddet insanlığa şiddetin düsturuyla yine karşınızdayım biliyorum.

  Çok uzun ve meşakkatli bir konu ve olaylar. İnsanlar uzun zamandan beri, bu konuyu işlemiş, tartışmış, bir karara varmış, varmış varmasına da, bu şiddetin, her türlüsünü önleyememiş insanlar, kadına şiddetle topluma şiddet eşdeğer, gerek siyaset gerekte toplum olarak bu konuyu detaylıca irdelesek, konuşsak, ama olmuyor işte!

  Sürekli bir şeyler oluyor, olaylar patlak veriyor. Konunun rengi değişiyor. Hal-bu ki insanlar. ‘cennet annelerin ayakları altında olan nadide çiçeklerimize kıymasa örselemese her şey güzel olacak, bazen karşı taraf, bazen de bu taraf, bir biriyle konuşurken, biri dinlese diğeri konuşsa, diğeri konuşurken, karşı taraf dinlese, bu tür olaylar olmasa şiddet toplumu hakim olmasa; sevgi, barış hakim olsa olmaz ki! Hep insanlar ben dememeli. Sabırsız olmamalı; öfke hakim olmamalı. Toplumumuzun dinamitleri, şiddetle değil!

  260296994 602219901193397 8407369923028105488 n - yazarlar - haberton
  Kadına şiddet insanlığa şiddettir

  Sevgiyle yoğrulup harmanlamalı insanlar, sevdiğini kırmamalı, desem de insanlar, bir an olsun durmuyor. Sürekli ölüyor, öldürüyor. Daha iki, üç gün önce, 3 yaşındaki çocuktan ne istedin de öyle şeyler yaptın, Ey insanoğlu!… sen kendini iyi kaybettin. İnsanlığından çıktın, kadınlarımız ölüyor çocuklarımız ölüyor. İnsanlığımız ölüyor. Sürekli ölüyorlar. Sevgi hakim değil maalesef. Bir de uluslararası dünya kadına şiddete hayır! diyoruz. Biz kadına şiddete değil insanlığa şiddete hayır desek. Kadına şiddet sorunu kökünden çözülür. Bizim kadına şiddetten önce içimizdeki öfkeyi dindirmemiz gerek. Neye öfkeleniyoruz, bilmiyoruz, ha bire bir şeylerden öfkemizi almaya çalışıyoruz. Bağırıyor, çağırıyoruz.

  Önce bizim öfke problemimizi gidermemiz gerek! Sonra kadına şiddeti… insanlığa şiddet, sorununu kökünden bitiririz. Yazılarımı burada tamamlarken, ne kadınlarımız ölsün, ne çocuklarımız ölsün. Şiddetsiz bir dünya diliyorum. Saygı sevgi hakim olması dileğimle, sağlıcakla kalın. Keyifle kalın iyi günler dilerim…. 25 kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde kadına şiddette hayır… kalın sağlıcakla.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler