16.4 C
Ankara
19.3 C
İstanbul
22.3 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKadın ve erkek ne kadar farklıyız öyle değil mi?

  Kadın ve erkek ne kadar farklıyız öyle değil mi?

  Akıllı kız çocukları yetiştirin çeyizleri diplomaları hayata bakışları olsun.

  Avatar of i̇lknur polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yıllar boyunca tartışılsa da bir çözüme ulaşamayız. Ben bu konuda tarafsız olarak izlenimlerimle yazmak istiyorum. Kadın ve erkek ne kadar farklıyız öyle değil mi?

  Erkek küçüklüğünden itibaren şanslı doğar annesinin bir tanesi soyun devamıdır. Erkek adamın erkek oğlu olur. Biz kadınlar ne kadar kabul edilmese de hayat her zaman bize çok şanslı davranmaz.

  Bir ayrımla başlar hayat okula gitmesek de olur. Hemen evlenmeliyiz yoksa evde kalırız. Hayat sanki evlenmesek devam etmeyecek algısı oluşur. Sizi tanımak için ilk sorulan soru evli misin? Gelinlikle çıkılan baba evine ancak kefen ile dönülür yargısı ile kaç kadın eşinin dayağı ile yaşamış eceli olmuştur. Biz kadınlar detaycıyız. Hiçbir anı atlamayız yapılan bir araştırma de 20000 kelime günlük konuşurken erkelerde bu sayı 7000 kelimeyi çok geçmiyormuş. Erkek fiziksel olarak bizden güçlüdür kol kas yapısı gelişmiştir.

  Kabul ama erkeğin birçok işini yapan kadınları da görüyoruz. Kadın daha düzenli evcimen giyimine hayatına plan yapmayı sever. Para harcamayı da bayılır. Erkekler çoğu şeyi gereksiz görür. Ona göre dışarıda yenen bir yemek baş başa çıkılan bir tatil akşam alınacak bir çiçek ne gerek var değil mi? Maç izlemek arkadaşlarıyla toplanıp yapılacak sohbetler var iken. Özgürlüğüne düşkün erkek hep şikâyet eder.

  Eşine ambargo koymaya bayılır. Çocuklar annenin sorumluğunda olmalı kadın çalışmamalı ya da çok sosyal olmamalıdır. Çok akıllı kadını sevmezler çok konuşan kadını da. Doğruları söylemek bazen erkek için zordur kaçar cesareti sevmez. Yalan söylemeye bayılır. Kadın da yalanı yakalamaya hayat evlilik içinde bazen kısır bir döngüye ulaşınca erkek eve gelmiyorsa mutsuz demektir. İletişim saygı sevgi iki kişiye ait olmalı öyle değil mi?

  Kadın ve erkek ne kadar farklıyız öyle değil mi?
  Kadın ve erkek ne kadar farklıyız öyle değil mi?

  Evlenene kadar baş tacı yaptığı eşine yıllar geçtikçe uzaklaşır ev artık sadece uyudukları konuşmadıkları bir yaşam alanına dönüşür. Kadınlar daha çok ağlar çünkü duygu hormonlar bizde daha çok çalışır.  Biz duygusalız sevmeyi bağlanmayı severiz ama erkekler sevmez. Her şeyimiz bu kadar ayrı iken dünya ne erkeksiz ne de kadınsız olur.

  Bu arada biz erkeklerden 5 yıl fazla yaşıyormuşuz. Ben insan olarak saygı güven iletişim diyorum. Birey olarak işte evde okulda hayatta kadın erkeğe erkek kadına saygı duymalı. Dinimiz kadına bu kadar değer verirken bu kadar değersizleştirmeyi hiçbir kadın hak etmiyor.

  Akıllı kız çocukları yetiştirin çeyizleri diplomaları hayata bakışları olsun. Ben bu konuda şanslıyım. Ailem çocukları arasında ayrım yapmayan gereken özeni ve eğitimi verdiler. Babam ailesine düşkün annem çocuklarına geleceklerini inşa ederken hep birlikteydiler ben değil bizdiler belki de sırları buydu.  Evet hayat zorda olsa ailenizden gereken gücü aldığınızda savaşmayı daha kolay öğreniyorsunuz. Mutlu yarınlar için sevgi dileyelim…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler