TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
10.1 C
Ankara
14.2 C
İstanbul
17.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarKadın ne anlama gelir? Kimdir?

  Kadın ne anlama gelir? Kimdir?

  Avatar of selim miçooğulları
  Selim Miçooğullarıhttps://haberton.com/
  Selim Miçooğulları, 28 yaşında. Bıoenerji ve kundalini reiki master seviyede pozitif enerji pozitif düşünce, hatta kuantum düşünce ve enerji ile ilgili eğitim aldı ve bu konuda eğitimler veriyor. Ayriyeten melek enerjisi ve astral boyutlar üstüne eğitim aldı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kadın ne anlama gelir? Kimdir? Dünyada ve evrendeki yeri nedir? Kadın yuvadır, kadın kardeştir kısacası insan nüfusunun ve neslinin devamını sağlayan tek varlıktır.

  Tekrardan merhaba sevgili haberton okuyucuları bugünkü yazım özeldir ve dünya üzerinde bulunan bütün kadınlar içindir çünkü bugün 25 Kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü.

  Kadın ne anlama gelir ve kimdir: kadın annedir, kadın insandır, kadın eştir, kadın yüce Allah’ın erkekten sonra özene özene yarattığı bir varlıktır, kadın yuvadır, kadın kardeştir kısacası insan nüfusunun ve neslinin devamını sağlayan tek varlıktır.

  Kadının evrendeki , dünyadaki ve ahiretteki yeri nedir: buna başta şöyle bı örnek veriyim ki yaşanmış olan bir olay dan bahsedeyim zamanın birinde bir köyde eşi ölen bir kadın ve 3 kız çocuğu varmış bulunduğu köyde eşi ölmüş yada boşanmış kadınlara karşı köyün erkekleri yan gözle köyün diğer kadınları da dul ve boşanmış kadınları birer tehdit olarak görürmüş.

  O yüzden eşi ölen kadın 3 kız çocuğunu da alıp başka bir köye gider ve köyde bir camiye girip imama ben ve 3 kızım falanca yerden geldik burda kalacak ve iş yapacak yere ihtiyacım var der imam da kadına ben senin Müslüman olduğunu ne biliyim yardım edemem der kadın bu sefer de ateşe tapan yani ateist olan bir köye sığınır ve onların da imam gibi gördükleri birinin yanına gider ve falanca köyden geldiğini 3 kızı ile kalacak ve çalışacak bir yer aradığını söyler.

  Ateistlerin önde gelen ismi hemen kadına ve kızlarına kalacak yer hazırlatır ve misafir kabul eder Aynı günün gecesi hem onları red edip kabul etmeyen camii imamı hem de onları misafir eden ateist şeyh bir rüya görür kadını ve çocuklarını red edip kabul etmeyen imam rüyasında Hz. Muhammed SAV efendimizi görür Hz. Muhammed o imamı camiye almaz.

  Kadın ne anlama gelir? Kimdir?
  Kadın ne anlama gelir? Kimdir?

  İmam neden diye sorduğunda ise Hz. Muhammed efendimiz onun yanına gelen kadını söyleyip ona sen nasıl bir insansın yüce Allah’ın yolladığı misafire nasıl senin Müslüman olduğunu nerden biliyim der ve Allah’ın kapısı olan bu mekandan gönderirsin o kadından af dile eğer ki o kadın affını kabul etmez ise senin buraya bu camiye yada Allah’ın hiçbir kapısına girişin olamaz der.

  Aynı gece ateist şeyh de rüyasında bir melek görür o melek şeyh i uyarıcı bir dil ile şunları söyler eğer ki sen o kadından Müslümanlığı öğrenirsen ve o kadına tanrı misafiri olarak saygı gösterirsen tanrı seni büyük bir saray ile ödüllendirecek der. Kadının evrendeki, dünyadaki ve ahiretteki yeri budur ateist şeyhi bile Müslümana çeviren bir kadındır ve yüce Rabbimiz kadınların ayağının altına cenneti sermiştir

  Gelelim günün anlam ve önemine kadına yönelik şiddettin arttığı bu günlerde kadının yerini ve önemini bilmeyen hemcinslerime yani erkeklere sesleniyorum. Kur’an’ı Kerim’de kadının yeri apayrıdır ve Kur’an’ı Kerim’de kul hakkı yemek en büyük haramdır kadına şiddet uygulayan kişi o kadının kul hakkını yemektedir.

  O kadının yaşama hakkını yemektedir Allah katında en büyük iki günahı işlemektedir ki Kur’an’ı Kerim’de eğer ki karınız sizi aldatıyorsa ona sadece bir tokat atabilirsiniz der şiddet uygulamak yada namus adı altında o kadını katletmek Kuran’da geçmiyor, ki namusu sadece kadına yüklemek de kul hakkına girmektir. Benim kanaatimde namusu sadece kadına yükleyen ve sadece kadın üzerinden namus bekçiliği yapmaya çalışın herkes ne adamdır nede insandır benim kanaatimde namus bahanesi yada başka bir şekilde kadına şiddette bulunan kişi bir hayvandır.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler