TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYaşamKaçak midye avcılığında 5 kişi yakalandı

Kaçak midye avcılığında 5 kişi yakalandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde dalgıç kıyafetleri giyip, denizde kaçak midye avcılığı yapan 5 kişi yakalandı.

Para cezası uygulanan kişilerden biri, “Bu işi tekne ile yapıyorduk. Komiserimden Allah razı olsun, 3-4 teknemize alınca bırakmak zorunda kaldık” diyerek sitem etti.

İzmit Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı’nda ‘kuş cenneti’ olarak bilinen sahilde, kaçak midye avcılığı ihbarı yapıldı. Polis ekipleri, ihbar sonrası harekete geçti. Deniz polisleri de tekne ile bölgeye geldi. Dalgıç kıyafetleri giyerek, midye avlayan 5 kişi sahile çıkarıldı.

Kaçak midye avcılığında 5 kişi yakalandı
Kaçak midye avcılığında 5 kişi yakalandı

Daha önce de yakalanan kişilerden biri, “Karamürsel tarafında da çalıştım, Altınova tarafında da çalıştım. Bu işi tekne ile yapıyorduk. Komiserimden Allah razı olsun, 3-4 teknemize alınca bırakmak zorunda kaldık” diyerek sitem etti.

5 kişi hakkında İl Tarım Müdürlüğü ekiplerince tutanak tutuldu, idari para cezası uygulandı. Çuvallara konulan midyeler ise tekrar denize bırakıldı. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler