27.7 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerJulian Assange davasında yeni iddianame

  Julian Assange davasında yeni iddianame

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  ABD Federal Mahkemesi, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange (48) için ikinci iddianameyi yayınladı. İddianame yeni bir suçlama getirilmediği ancak Anonymous ve diğer hacker gruplarıyla ‘komplo kurduğu’ iddiasıyla mevcut suçlamaların kapsamının genişletildiği öğrenildi.

  ABD Federal Mahkemesi, WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange (48) için ikinci iddianameyi yayınladı.  ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni yayınlanan iddianamede Julian Assange’ın daha önce suçlandığı dijital saldırıları daha da genişletiyor. İddiaya göre, Assange ve WikiLeaks’teki diğer kişiler, WikiLeaks’e fayda sağlamak için bilgisayar müdahaleleri yapmak üzere bilgisayar korsanlarıyla bir araya gelerek anlaştı.

  HACKERLARLA İŞBİRLİĞİ YAPTI İDDİASI

  Assange’a yeni iddianame: ‘Bilgisayar korsanları ile çalıştı’ iddiası

  İddianamede, Assange’ın diğer bilgisayar korsanlarını, ‘En Çok Aranan Kaçaklar’ listesinin çıkarılması da dahil olmak üzere sınıflandırılmış sistemlere girmeye aktif olarak teşvik ettiği belirtiliyor. Öte yandan, Anoynmous adlı bilgisayar korsanlarının bulunduğu grubun da Assange ile iş birliği yaptığı bilgisi paylaşıldı. Assange, ‘kefaletle serbest bırakılma şartlarını ihlal etmek” suçundan, 2019 Nisan ayından bu yana yüksek güvenlikli HMP Belmarsh Hapishanesi’nde tutuklu bulunuyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler