16.4 C
Ankara
15.9 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Nisan 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriJudo Grand Slam bugün başlıyor

  Judo Grand Slam bugün başlıyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları’na yüksek puanın yanı sıra kota hakkı kazandıran organizasyonlar arasında yer alan Judo Grand Slam bugün başlıyor.

  Antalya Spor Salonu’nda 93 ülkeden 170’i kadın, 270’i erkek olmak üzere 440 judocunun mücadele edeceği organizasyonun kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekiminde konuşan Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, “Daha önce Antalya’da Grand Prix ile konuk ettiğimiz Uluslararası Judo Federasyonu yetkilileri ile katılan ülke ekiplerini bu kez olimpiyat yolundaki Grand Slam’de ağırlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

  Kura çekimine Judo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan da katıldı. Türkiye, organizasyonda 24 erkek ve 16 kadından oluşan 40 sporcusuyla tatamide rakipleriyle karşılaşacak. Grand Slam müsabakaları 3 Nisan’da sona erecek.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler