TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerJoe Biden İsrail'e gitti

  Joe Biden İsrail’e gitti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD Başkanı Joe Biden İsrail’e gitti. ABD Başkanı Joe Biden’ı İsrail Başbakanı Yair Lapid havalimanında karşıladı.

  Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, iki liderin ABD-İsrail arasında teknolojik ortaklığı kapsayan ‘Teknoloji Üzerine Stratejik Yüksek Düzeyli Diyaloğu’na yönelik bağlılık bildirdikleri belirtildi.

  “İLİŞKİLERİMİZ ORTAK DEĞERLERİMİZİ YANSITMAKTADIR”

  ABD ve İsrail ilişkilerinin değerlendirildiği açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri-İsrail ilişkisi, ortak değerlerimizi ve çıkarlarımızı ve halklarımız arasındaki gerçek dostluğu yansıtmaktadır. Karşılıklı inovasyon ekosistemlerimizi güçlendirmeyi, ikili ilişkileri derinleştirmeyi, kritik ve gelişmekte olan teknolojileri ulusal çıkarlarımız, demokratik ilkelerimiz ve insan haklarımız doğrultusunda ilerletmeyi, korumayı ve jeostratejik zorlukları ele almayı taahhüt ediyoruz” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler