TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerJoe Biden Filistin Devlet Başkanı ile basın toplantısı düzenledi

  Joe Biden Filistin Devlet Başkanı ile basın toplantısı düzenledi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  ABD Başkanı Joe Biden Filistin Devlet Başkanı Abbas ile ortak basın toplantısı düzenledi.

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail ziyaretinin ardından bugün Doğu Kudüs’te Filistinlilerin tedavi gördüğü Augusta Victoria hastanesini ziyaret etti. Biden, Batı Şeria’da Filistin Devlet Başkanı Mahmoud Abbas ile görüşerek ortak basın toplantısı düzenledi.

  Joe biden filistin devlet başkanı ile basın toplantısı düzenledi
  Joe Biden Filistin Devlet Başkanı ile basın toplantısı düzenledi

  Batı Şeria Beytüllahim’deki Muqata’a Devlet Başkanlığı Yerleşkesinde konuşan Abbas iki devletli çözümün tesis edilmesini vurgulayarak “Bölgemizde barış ve güvenliğin anahtarı, Filistin devletini tanımak ve Filistin halkının uluslararası meşruiyet kararları doğrultusunda meşru haklarını elde etmesini sağlamak ve Filistinli mülteciler sorunu da dahil olmak üzere tüm kalıcı statü sorunlarına son vermekle başlar. Bunun yolu ise 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin topraklarındaki, topraklarımızdaki İsrail’in işgaline son vermekle başlar” dedi.

  ‘BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ’

  Abbas, Doğu Kudüs’te ABD konsolosluğunun tekrar açılmasını ve Filistin Kurtuluş Örgütü’nün terörist listesinden çıkartılması gerektiğini belirtti. Abbas “Biz terörist değiliz. Ayrıca, Washington’daki FKÖ ofisini yeniden açmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Abd başkanı joe biden filistin devlet başkanı abbas ile ortak basın toplantısı düzenledi.
  ABD Başkanı Joe Biden Filistin Devlet Başkanı Abbas ile ortak basın toplantısı düzenledi.

  Başkan Biden, İsrailliler ve Filistinliler tarafından karşılıklı olarak kabul edilen toprak takaslarıyla 1967 sınırlarında iki devletli bir çözüme olan bağlılığının altını çizdi. 

  Joe Biden konuşmasında “Seni tekrar görmek güzel dostum. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz. Ve bugün Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Ve kendimizi iki devletli çözümün ilk destekçileri arasında sayabiliriz. Birleşik Devletler Başkanı olarak, iki devletli çözüm hedefine olan bağlılığım bunca yıldır değişmedi” dedi.

  Biden filistin devlet baskani abbas ile ortak basin toplantisi duzenledi ek fotograflar 9105 dhaphoto2 - dış haberler - haberton

  Başkan Biden, Ürdün Haşimi Krallığı’nın koruyucu olarak önemli rolünü vurgulayarak Kudüs’teki kutsal mekanlardaki tarihi statükoyu koruma ihtiyacının altını çizdi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler