TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
26 Mart 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerJapon ekip depremzede çocuklara origami öğretiyor

Japon ekip depremzede çocuklara origami öğretiyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Japon ekip, sahra hastanesinde depremzedeleri tedavi ederken öte yandan depremzede çocuklara moral vermek için Japon kağıt katlama sanatını olan origamiyi öğretiyor.

Depremden etkilenen bölgelere hizmet vermek için Gaziantep’te sahra hastanesi kuran Japonya’nın sağlık ekibi, bir yandan depremzedeleri tedavi ederken diğer yandan depremden etkilenen çocuklara moral desteği vermek için origami öğretiyor. Japonya’nın kültürünü yansıtan kağıt katlama sanatı origamiyi örenen çocuklar, renkli kağıtlardan çeşitli figürler ve şekiller yaparak deprem felaketinin gerçeklerinden bir süre de olsa uzaklaşıyor.

Japon ekip depremzede cocuklara origami ogretiyorz - dış haberler - haberton
Japon ekip depremzede çocuklara origami öğretiyor

Japon sağlık ekibi zaman zaman yerel halkın kendilerini ziyaret ettiğini ve kendilerine ev yapımı yiyecekler ikram ettiklerini ifade edip, yerel halktan bir ailenin kendilerini ‘sıcak’ karşılamasına teşekkür ederek aileyle birlikte fotoğraf çektirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler