TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİzolatörlü konutlar depremin yıkıcılığını önlüyor

İzolatörlü konutlar depremin yıkıcılığını önlüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapı güvenliği ve deprem izolatörleri gündeme geldi. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçede izolatörlerin kullanıldığı konut projesinde incelemelerde bulunarak, bilgi  aldı.

Kartoğlu, “Başakşehir, İstanbul’da zemini en sağlam ilçelerinin başında geliyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ağır bir yıkıma neden olan depremlerin ardından yapılan saha incelemelerinde, izolatör sistemiyle inşa edilen yapılarda hiçbir hasarın olmadığı görüldü. İzolatörlü konutlar depremin yıkıcı etkisini önlüyor” dedi.

Izolatorlu konutlar depremin yikiciligini onluyora - yerel haberler - haberton
İzolatörlü konutlar depremin yıkıcılığını önlüyor 2

Konut projesinde sona geldiklerini söyleyen Kartoğlu, “Sismik izolatörlerin uygulandığı ilk konut projesi Mavera Comfort’taki konutları yakında teslim etmeye başlayacağız. Proje Başakşehir Belediyesi garantörlüğünde hayata geçirildi. Deprem izolatörleri, depremin şiddetini en aza indirerek, can ve mal kayıplarının önüne geçilmesinde uygulanan en etkili yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Böylece 7 ve üzeri deprem esnasında bile üst katlar sarsıntıyı çok daha düşük hissediyor. Şehirlerimizdeki yapıları bu sistemle yenilemek veya yeni yapıları bu sistemle inşa etmemiz, depremlerin yıkıcı etkisini de önlemiş olacak” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler