TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleriİzmirli cimnastikçiler Hırvatistan'da ses getirdi

  İzmirli cimnastikçiler Hırvatistan’da ses getirdi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye’ye son yıllarda cimnastikte uluslararası alanda ilkleri yaşatan İzmirli cimnastikçiler, Hırvatistan’daki Dünya Challenge Kupası’na damga vurdu.

  Osijek kentinde düzenlenen Dünya Challenge Kupası 2’nci ayağında Ay Yıldızlılar, 7 finalde mücadele edip 6 madalya kazandı. Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemize cimnastikte tarihinin ilk madalyasını getiren çifte Avrupa şampiyonu İzmirli Ferhat Arıcan, organizasyonda paralel barda altın kazanıp madalya serisini sürdürdü. 2019 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’ye ilk gümüş madalyayı kazandıran Ahmet Önder, kulplu beygirde ikinci oldu. 

  Izmirli cimnastikciler hirvatistanda ses getirdi 1 - spor haberleri - haberton
  İzmirli cimnastikçiler Hırvatistan’da ses getirdi

  Yine İzmir’de yetişen Mısır asıllı Türk Adem Asil, halkada altın, yer aletinde gümüş ve atlama masasında bronz madalyayı boynuna takıp 3 madalya birden aldı. 2012 Londra Olimpiyatları’na katılıp cimnastikte tarihi bir ilki başaran Göksu Üçtaş Şanlı da yer aletinde bronz madalya kazandı. Türkiye’nin ilk dünya şampiyonu olan İbrahim Çolak da halkada kıl payı dördüncü oldu. İzmirli cimnastikçiler, 25 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında Cezayir’de yapılacak Akdeniz Oyunları öncesinde formlarını kanıtladı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler