TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİzmir'deki Atatürk maskına dağcı ekipten bakım

  İzmir’deki Atatürk maskına dağcı ekipten bakım

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir’de Buca Belediyesi, Türkiye’nin en büyük rölyef heykeli olan Atatürk maskını profesyonel dağcılardan oluşan bir ekiple bakıma aldı. Atatürk maskını her yönüyle inceleyen ekipler, hava koşulları ve kuşlardan kaynaklı kirlilikleri temizledi, yüzeyde oluşabilecek hasarları gözden geçirdi.

  İzmir’in sembollerinden biri haline gelen ve kenti Buca sırtlarından gören mask, yaz bakımına girdi. Toplam 42 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük rölyef heykeli olma özelliği taşıyan Atatürk maskı, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın talimatı, Tesisler Müdürlüğü koordinasyonu ve profesyonel dağcılardan oluşan bir ekip aracılığıyla temizlik ve hasar kontrolünden geçti.

  Izmirdeki ataturk maskina dagci ekipten bakim 1 - yerel haberler - haberton
  İzmir’in sembollerinden biri haline gelen ve kenti Buca sırtlarından gören mask, yaz bakımına girdi.

  Bakımı özel bir çalışma gerektiren ve bölgedeki yoğun kuş hareketleri nedeniyle rutin takip yapılan maskın kaş ve kulak bölgelerindeki birikintiler de tespit edildi. Yapılan çalışmalar kuşlar başta olmak üzere civardaki tüm canlı yaşamının dengesi gözetilerek gerçekleştirilirken mask yüzeyindeki kontroller tamamlandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler