TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleriİzmir'de sporda gurur tablosu

  İzmir’de sporda gurur tablosu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tokyo Olimpiyatları’nda Türk cimnastik tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını kazanan İzmirli sporcu Ferhan Arıcan ve Büyük Kadınlar Türkiye Kupası’nın şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Topu Kadın Takımı’nı konuk etti.

  Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin ekim ayı birinci birleşimi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında yapıldı. Oturum öncesinde Başkan Tunç Soyer, İzmir’in gurur yaşatan başarılı sporcuları meclise takdim etti. Başkan Soyer, ilk olarak Tokyo 2020 Olimpiyatları‘nda paralel barda bronz madalya kazanarak Türkiye’ye cimnastik tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını getiren İzmirli sporcu Ferhat Arıcan’ı sahneye davet etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlanan Ferhat Arıcan, “Bu madalya Türkiye’nin madalyası, bu madalya İzmir’in madalyası” dedi.

  “İzmir ülkemizin Avrupa’ya en yakın kenti ve İzmir Avrupa’nın spor başkenti olma yolunda çok önemli avantajlara sahip” diyen sporcu, “Başkanımız Tunç Soyer, bu potansiyeli keşfetti. İzmir’i spor kenti yapma yolunda çok önemli bir vizyon ortaya koydu. Bu başarılar, kısa vadede yapılan çalışmaların ürünüdür. Şimdi orta ve uzun vadede çalışmalar gerekiyor. İzmir’e 73 yıl sonra olimpiyat madalyası getirmiş bir sporcu olarak verilecek her türlü göreve hazırım.

  Antrenmandan arta kalan zamanlarda İzmir‘in gönüllü spor elçisi olmaya hazırım. Çocuklara olimpiyat vizyonunu aktarma anlamında büyük bir görevim olduğunu düşünüyorum. Olimpiyat madalyasının bana verdiği sorumluluk çok daha büyük. İzmir’de dışarıda yürürken çocukların yanıma gelip ‘seni olimpiyatlarda izledik, biz de cimnastiğe başlayacağız’ demeleri en büyük mutluluk. İzmir’de daha fazla sporcu yetişsin, İzmir’e daha fazla madalyalar gelsin istiyorum” diye konuştu.

  Webp. Net resizeimage 2021 10 12t114458. 961 - spor haberleri - haberton
  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tokyo Olimpiyatları’nda Türk cimnastik tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını kazanan İzmirli sporcu Ferhan Arıcan ve Büyük Kadınlar Türkiye Kupası’nın şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Topu Kadın Takımı’nı konuk etti.

  Ferhat Arıcan’ın ardından Başkan Soyer, Büyük Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Su Topu Kadın Takımı’nı sahneye davet etti. Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün kısa süre önce faaliyetlerine başlayan su topu şubesinin iki ayda yedi kupa kazandığını ve milli takımlarımıza onlarca oyuncu gönderme başarısı gösterdiği bilgisini vererek sporcuları teker teker tebrik etti.

  Sporcular adına konuşan A Kadın Takım Kaptanı Aylin Söylemez, “Bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Bizler dünyanın en zor spor branşını, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sürdürüyoruz. Başkanımız Tunç Soyer’in gençlik ve spor kenti yaratma vizyonu doğrultusunda İzmir’in bu branşlarda aldığı çok önemli başarıların temsilcisi olarak başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler