TRY - Türk Lirası
EUR
20,657
USD
18,817
GBP
23,164
CNY
2,798
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİzmir'de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyo

İzmir’de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyo

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Deniz seferleri iptal edilirken, bir binanın çatısındaki gaz betonlar park halindeki aracın üzerine düştü.

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından kent genelinde fırtına etkisini gösterdi. Fırtına nedeniyle deniz ulaşımına ara verilirken, Karabağlar ilçesinde bir ağaç park halindeki aracın üzerine devrildi. Konak’ta bulunan St. John Anglikan Kilisesi’nin bahçesinde bulunan iki ağaç da fırtına nedeniyle yıkıldı.

İzmir'de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyo
İzmir’de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyo

Konak ilçesi İsmet Kaptan Mahallesi 1375 Sokak’taki bir otelin çatısında bulunan gaz betonlar, park halindeki otomobilin üzerine düştü. Otomobilde hasar oluştu. Olaya tanık olan Hüseyin Gümüş, “Yukarıdaki betonlar sallanıp, düştü. Önce birkaç parça düştü ardından herkes kaçmaya başladı. Büyük bir panik oluştu” dedi.

3 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Öte yandan Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İzmir il genelinde güney ve güneybatı yönlerden devam eden rüzgarın, 3 Nisan gecesine kadar kuvvetli rüzgar (40-60 km/s) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-90 km/s) şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. Kuvvetli rüzgarla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İzmir'de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Deniz seferleri iptal edilirken, bir binanın çatısındaki gaz betonlar park halindeki aracın üzerine düştü.
İzmir’de rüzgar ve fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Deniz seferleri iptal edilirken, bir binanın çatısındaki gaz betonlar park halindeki aracın üzerine düştü.

İZMİR’DE MOTOSİKLETLİ KURYE, MOTOSİKLET VE SCOOTER’A KUVVETLİ RÜZGAR ENGELİ

İzmir Valiliği, kent genelinde etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle, 3 Nisan’a kadar motosikletli kurye, motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkışını yasakladı. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada; “Değerli İzmirliler; kuvvetli rüzgar nedeniyle, trafiğin seyri ve can güvenliği açısından 1 Nisan Cuma günü saat 17.30’dan 3 Nisan Pazar günü saat 22.00’ye kadar motosiklet, motorlu kurye ve elektrikli scooterların trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir” denildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler