TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamİzmir'de ikiz plaka tespit edilen 105 servise ceza

İzmir’de ikiz plaka tespit edilen 105 servise ceza

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir’de, bu yıl içinde denetlenen 56 bin servis aracından ikiz plaka kullanıldığı tespit edilen 105’i trafikten menedildi, toplam 1414 sürücüye de farklı suçlardan para cezası uygulandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yıl başından bu yana kent genelinde iş yeri ve okul servis araçlarına yönelik denetimler yaptı. Organize sanayi bölgeleri, okul çevreleri gibi lokasyonlarda yapılan kontrolde; aralarında minibüs ve otobüslerin de bulunduğu toplam 56 bin servis aracı denetlendi.

Karayolları Trafik Kanunu’ kapsamında, ücret karşılığında öğrenci ve personel taşıyan 410 minibüs ile 194 otomobil sürücüsüne ‘korsan taşımacılık yapmak’ suçundan, 83 sürücüye araçları güzergahı dışında kullanmaları, 216 sürücüye eksik evraktan, 511 sürücüye araçları amacı dışında kullanmak ile diğer trafik ihlallerinden işlem yapıldı. Toplamda 1414 araç sürücüsüne çeşitli suçlardan idari para cezası uygulandı.

İkiz plaka kullanarak personel servisi taşımacılığı yapıldığı belirlenen 105 sürücüye idari para cezası kesilirken, haklarında ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı, araçları ise trafikten menedildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler