TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne Çıkanİzmir merkezli 21 ilde saadet zinciri operasyonu

  İzmir merkezli 21 ilde saadet zinciri operasyonu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İzmir merkezli 21 ilde 89 şüpheliye yönelik saadet zinciri operasyonu başlatıldı

  İzmir merkezli 21 ilde, ‘saadet zinciri’ yöntemiyle dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla hakkında gözaltı kararı verilen 89 şüpheliye yönelik operasyon başlatıldı.

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın başlattığı soruşturma kapsamında, İzmir merkezli 21 ilde 89 şüpheli hakkında, ‘saadet zinciri’ sistemi kurarak, birçok kişiyi dolandırdıkları gerekçesiyle gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri de sabahın erken saatlerinde şüphelilere yönelik başlattıkları operasyonları sürdürüyor.

  Şüphelilerin, hiyerarşik yapı oluşturarak, örgüt disiplini ve dayanışması içinde hareket ettikleri, mağdurlara sosyal medya, dergi ve toplantılarla ulaştıkları, kurdukları firmalar üzerinden çeşitli unvanlarla üyelik paketleri sattıkları, elde ettikleri gelirleri başka alanlara ve kişilere aktararak akladıkları belirlendi.

  İzmir, i̇stanbul, antalya gibi şehirlerdeki rezidanslardan kiraladıkları dairelerde şubeler açtıkları ve halkı etkilemek için lüks araçlara bindikleri belirlendi
  İzmir, İstanbul, Antalya gibi şehirlerdeki rezidanslardan kiraladıkları dairelerde şubeler açtıkları ve halkı etkilemek için lüks araçlara bindikleri belirlendi

  81 KİŞİ GÖZALTINDA

  İzmir merkezli 21 ilde, 89 şüpheli hakkında saadet zinciri kurarak, dolandırıcılık yaptıkları iddiası üzerine başlatılan operasyonun detayları belli oldu. Operasyonda şu ana kadar 81 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin ‘Fons Şirketler Grubu’ ismiyle faaliyet gösteren 6 şirket kurdukları; İzmir, İstanbul, Antalya gibi şehirlerdeki rezidanslardan kiraladıkları dairelerde şubeler açtıkları ve halkı etkilemek için lüks araçlara bindikleri belirlendi. Adreslerde yapılan aramalarda 6 şirkete ait tapular, hizmet protokolleri, banka hesabı hareket dökümleri, tahsilat makbuzları ve çok satıda dijital materyalin yanı sıra 540 bin TL ele geçirildi. Şüphelilerin elde ettiği haksız kazancın miktarının henüz net olarak belirlenemediği öğrenildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler