TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel Haberlerİzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası taşınıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası taşınıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasında taşınma işlemleri başlatıldı. Ege Denizi’nde meydana gelen 6.6’lık depremin ardından hasar gören bölümlerdeki eşyalar, birimlerin hizmet vereceği yeni alanlara naklediliyor.

İzmir büyükşehir belediyesi ana hizmet binası taşınıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası taşınıyor

Ege Denizi‘nde 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6.6’lık depremde hasar gören kamu kurumlarından biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası oldu. Depremin ardından kullanılmayan binada yapılan teknik incelemeler sonucu, tek bina gibi görünse de dört bloktan oluşan belediye hizmet binasının üç bloğunun hafif, birinin orta hasarlı olduğu yönünde rapor çıktı.

Binanın güçlendirilerek kullanılması önerildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda güçlendirmeyi tercih etmediklerini belirterek, “Belediye ana hizmet binasını yıkıp yerine hükümet konağı ile bütünleşen sembolik bir başkanlık ve meclis binası yaparak kalan alanı Atatürk Meydanı’na katacağız. İzmir’e ve İzmirlilere hayırlı olsun. Umarım Konak’taki diğer kamu kurumlarına da örnek olur” açıklamasını yaptı.

İzmir büyükşehir belediyesi ana hizmet binasında taşınma işlemleri başlatıldı. Ege denizi'nde meydana gelen 6. 6'lık depremin ardından hasar gören bölümlerdeki eşyalar, birimlerin hizmet vereceği yeni alanlara naklediliyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasında taşınma işlemleri başlatıldı. Ege Denizi’nde meydana gelen 6.6’lık depremin ardından hasar gören bölümlerdeki eşyalar, birimlerin hizmet vereceği yeni alanlara naklediliyor.

 Güvenlik nedeniyle tahliye edilen binada hizmet veren birimlere ait mobilya, ofis malzemeleri, elektronik eşya ile arşiv ve evrakın yeni çalışma alanlarına taşınma işlemi başladı. Taşınma işlemi öncesinde binadaki tüm eşyalar tek tek paketlenerek kodlandı. Birimler geçici olarak KültürPark holleri, Egemenlik Evi, Oğuzlar ek hizmet binası, itfaiye ve zabıta dairelerinde hizmet verecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri taşınma sürecinin ay sonuna kadar devam edeceğini bildirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler