TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaYazarlarİyilik alerjisi

İyilik alerjisi

Ayşe Köse
Ayşe Kösehttps://haberton.com/
Ayşe Köse, Okul öncesi öğretmenliği mezunu. 10 yıllık çalışma hayatının 2 yılını koordinatör olarak , 3 yılını ise okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son 5 yıldır da anaokulu müdürü ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta.

Haftanın Öne Çıkanları

İyilik alerjisi, çağımızın hastalığı. Tehlikeli de. Çünkü tedavi yok. Olsa da hasta reddediyor. Dikkat edin size bulaşmasın.

Yaz ayları alerji ayları aman dikkat! Polen, toz, güneş alerjisi olanlar dikkat etmek lazım. Polen daha çok bahar ayında oluyor gerçi. Bu ayda güneşe hassas olanlar dikkat etmeli. İlaçlarınızı, kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Ama bir alerji türü daha var ki yaz kış fark etmiyor. Ayı yok mevsimi yok. Her an yakalanabiliyorsunuz. Birçoğunuz eminim duymamıştır. Aslında hep var da gündemde değil. Acilen alerji listesine alınmalı. Bu en tehlikelisi. İlacı bulunmadı henüz. Tamam tamam söylüyorum. İyilik alerjisi! Şaşırmayın. Günümüzün en tehlikeli hastalığı bu.

Belirtileri neler mi? İyilik kelimesini duyunca yüzü asılıyor. İyilik yapılınca mutsuz oluyor. Sürekli iyi olunca soğuyor, uzaklaşıyor. En son evrede şu; iyilik yaptıkça, sen iyi oldukça antipati oluyor ve sebepsiz yere sana küsüyor. İyiliğin bana battı diyor davranışları ile.

İşte iyilik alerjisi böyle bir şey. Çağımızın hastalığı. Tehlikeli de. Çünkü tedavi yok. Olsa da hasta reddediyor. Dikkat edin size bulaşmasın. Zaten az kaldı iyi insanlar. Bu alerjiye bulaşırsanız neslimiz tükenir. Sakın kendinize bulaştırmayın.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler