TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamİyileşen bozayı yeniden doğaya bırakıldı

  İyileşen bozayı yeniden doğaya bırakıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tokat’ta trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve Sinop’taki 3 haftalık tedavi sürecinin ardından iyileşen bozayı yeniden doğaya bırakıldı.

  Tokat’ta, ekim ayında orman alanından yola inen, 3 yaşındaki erkek bozayıya araç çarptı. Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) ekipleri, yaralı bozayıyı, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Sinop Sarıkum Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

  İyileşen bozayı yeniden doğaya bırakıldı
  İyileşen bozayı yeniden doğaya bırakıldı

  Burada yapılan muayenede bozayının şoka girdiği, doğal tepkilerinin azaldığı, sıvı ve enerji kaybı yaşadığı belirlendi. Travma sonucu sinir sisteminde hasar oluştuğu belirlenen bozayının genel durumunun iyileştirilmesi için tıbbi tedavisine başlandı. İlk süreçte beslenemeyen bozayı, rehabilitasyon merkezi çalışanları tarafından beslendi. 3 haftalık tedavi süreciyle iyileşen bozayı, doğaya uyum sağlayacak duruma geldikten sonra DKMP ekipleri tarafından tekrar Sinop’tan Tokat’a getirilerek, doğal yaşam alanına bırakıldı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler