TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'İyidere Lojistik Limanı gurur projelerinden'

  ‘İyidere Lojistik Limanı gurur projelerinden’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, “Rize İyidere Lojistik Limanı, Türkiye’nin gurur projelerinden biri. Doğu’yu, Güneydoğu’yu, Asya’yı, Balkanları Karadeniz’e, Karadeniz üzerinden dünyaya bağlayacak” dedi.

  Kentte havalimanının ardından Şehir Hastanesi ile denizi doldurularak inşa edilecek ‘İyidere Lojistik Liman Projesi’ için dolgu çalışmaları sürüyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, İyidere Lojistik Limanı’nda çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Yazıcı, projeyle ilgili, “Rize İyidere lojistik limanı Türkiye’nin gurur projelerinden biri.

  Iyidere lojistik limani gurur projelerinden 1 - politika - haberton
  ‘i̇yidere lojistik limanı gurur projelerinden’

  Limanın mendirek uzunluğu yaklaşık 3 bin metre. Kullanım sahası da 800 bin metrekare olacak şekilde inşaatı devam ediyor. 20 milyon metreküp taş kullanılacak. Şu ana kadar 3 milyon taş kullanıldı. Temmuz 2020 yılında ihale edilen proje, sözleşmeye göre 2023 yılı sonunda bitirilecek. Bu liman bittiğinde Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağlayacak. Doğu’yu, Güneydoğu’yu, Asya’yı, Balkanları Karadeniz’e, Karadeniz üzerinden dünyaya bağlayacak. Ovit Tüneli’nin de bütün bağlantılarının tamamlanıp bitmesi ile çok önemli işlev görecek. Bizler de bundan gurur duyuyoruz. Rize’ye geldiğimizde bu inşaat sahasını görüp dört gözle bitimini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler