TRY - Türk Lirası
EUR
18,2211
USD
18,5466
GBP
20,6888
CNY
2,6139
22.9 C
Ankara
26 C
İstanbul
28.6 C
İzmir
30 Eylül 2022, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitika'İYİ Parti'ye oy verecek kesim rahatsız'

‘İYİ Parti’ye oy verecek kesim rahatsız’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, “Sahadan gördüğüm; özellikle CHP’nin HDP ile olan iş birliği nedeniyle İYİ Parti’ye oy verecek kesim rahatsız” dedi.

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Ankara Milletvekili Arife Düzgün Polat, Kadın Kolları Başkanı Betül Gümrük ve Gençlik Kolları MYK Üyesi Osman Nuri Anbarkaya, MHP’ye bayram ziyaretinde bulunarak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MYK Üyesi Necmi Yıldırım ile Genel Başkan Danışmanı Merve Menekşe’den oluşan heyetin bayramını kutladı. 

Iyi partiye oy verecek kesim rahatsiz 1 - politika - haberton
‘i̇yi̇ parti’ye oy verecek kesim rahatsız’

MHP’li Karakaya, Türkiye’nin 40 yıldır terörle uğraştığını ve terör yüzünden çok fazla insanını kaybettiğini söyledi. Terörün ekonomik zararlarına da değinen Karakaya, “Bazı yetkililerin verdiği rakamlara göre 2 trilyon dolar terörle mücadelenin ekonomik maliyetinden bahsediliyor. Bırakın bunu çeyreğini alalım; 500 milyar dolar eder. Bugün 500 milyar dolar Türkiye ekonomisinin içerisinde kalmış olsaydı acaba sonuç ne olurdu? HDP ve onların yetkilileri kürsüye çıktıklarında utanmadan arlanmadan köylünün, çiftçinin, esnafın, memurun sıkıntılarından bahsedip, gençlerin işsizliğini öne sürerek, sözüm ona siyaset yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Iyi partiye oy verecek kesim rahatsiz 2 - politika - haberton
Mhp genel başkan yardımcısı mevlüt karakaya, “sahadan gördüğüm; özellikle chp’nin hdp ile olan iş birliği nedeniyle i̇yi̇ parti’ye oy verecek kesim rahatsız” dedi.

‘6’lı masa’ya ilişkin de değerlendirme yapan MHP’li Karakaya, “Millet ittifakında bir ufuk yok. 6’lı masanın da durumunun ne olacağını göremiyoruz. Sahadan gördüğüm; özellikle CHP’nin HDP ile olan iş birliği, İYİ Parti’ye oy verecek kesimde ciddi bir rahatsızlık dile getirmiş. ‘Peki ne olacak’ diye sorduğumuzda ‘Meral hanım 6’lı masaya iyi bir iyilik yapacak, o yapıdan ayrılacak’ şeklinde de çok ciddi söylemler var. Aday bulmadan herhalde başka şeyler olacak gibi” dedi. 

AK Parti’li Akyol da “‘6’lı masa şu tarihte bir araya gelecek’ deniyor ama altında bir şey yok. Sadece bir tek mottoları var; Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek. Hiçbir konuda hiçbir şeyde bir fikir yok, plan yok. Onun için biz sizinle birlikte inşallah, vatandaşımızla el ele, kol kola 2023’te de yükselmekte olan Türkiye uçağının irtifasını daha da yükseklere çıkaracağız” diye konuştu.

MHP’de daha sonra diğer partilerin ziyaretleri gerçekleştirildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler