TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaYazarlarİyi lider aranıyor!

İyi lider aranıyor!

Nur Orhan
Nur Orhanhttps://haberton.com/
Nur Orhan, Halkla ilişkiler uzmanı. Reklamcı.

Haftanın Öne Çıkanları

İyi lider olmak aslında cümle olarak basit görünür ancak çaba, emek, tecrübe özveri, merhamet gerektirir.

İyi lider iyi liderler yetiştirir bu mantalitede bireyler kazandırır topluma. İyi liderler kurumu benimserler mesai saati düşünmeden kurum adına çalışmalar yaparlar. Nasıl geliştirebiliriz, nasıl bu değişime ayak uydurabilir şirketimiz diye düşünürler. Sahiplenme duyguları yüksektir. Siz olarak değil biz olarak konuşurlar iyi bir çocuğun iyi bir aile, çevre, okula sahip olması gibi iyi bir liderinde iyi bir lider olabilmek için iyi liderlik yapan birinin yanında eğitim alıyor onu örnek alıyor olması gerekir. İyi lider öğreticidir, tamamlayıcıdır, dinleyicidir, affedicidir.

Kurum içerisin de öğrenmeye önem verir. Karşında şirket çalışanlarından kim olursa olsun ‘ sizin fikirleriniz nelerdir ? ‘ diye sorar.

İYİ LİDER SONSUZ GÜVEN DUYULAN KİŞİDİR

İyi bir yönetici hiyerarşik çıkardan çok şirketin, kurumun çıkarını ön planda tutar. Tüm şirketin hatalarını üstlenir onlara başarılı olmanın sırlarını anlatır. Onların eğitimlerini, gelişimlerini, ilerlemelerini sağlar. Şirkette bulunan tüm çalışanların hem en çok saygı duyduğu, sözünü dinledikleri hem de sonsuz güven duyulan kişidir iyi lider.

İyi lider aranıyor!
İyi lider aranıyor!

Her zaman yol göstericidir, hedefleri, amaçları, planları vardır. Yönlendirici bir yapı sergiler, söyledikleri ile değil yaptıkları ile örnek olurlar.

İkna etme kabiliyetleri yüksektir, sempatik bir yapıya sahip olurlar. En zor durumlarda dahi vazgeçmek yerine hep daha ilerisi üzerine planlar yaparlar çabucak paniğe kapılmazlar sakin ve soğukkanlı bir şekilde mümkün olduğu kadar hızlı ve doğru olduğunu düşündükleri kararları almaya çalışırlar.

Bir çalışan için en az işini severek yapmak, işinde başarılı olmak kadar önemlidir iyi bir liderin yanında çalışmak, gelişmek ve geliştirmek çünkü iş hayatı da en az okul hayatı kadar öğretici, geliştirici ve sürekli ilerlemeye yönelik olmalıdır. İyi bir lider tüm bunları yapar hem kendini hem de tüm çalışanlarını sürekli geliştirir.

O halde hepimiz iyi liderler olup gelişelim ve geliştirelim mi?

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler