TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerİTO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu 

İTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu 

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan seçimlerde 700 bini aşkın İstanbul firmasını temsil eden İTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu.

İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimleri sona erdi. Seçim sonuçlarına göre,  Avdagiç, 140 yıllık geçmişe sahip İstanbul Ticaret Odası’nda ikinci defa İTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

İTO’nun 81 ayrı mesleğe mensup 273 Meclis Üyesi, İTO’nun gelecek 4 yılına yön verecek Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ve TOBB delegelerini seçmek üzere bugün Oda’nın Eminönü Merkez Binası’nda bir araya geldi. 

Avdagiç başkanlığındaki İTO’nun 2022-2026 yılları arasında görev yapacak yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden ise oluştu:  

Şekib Avdagiç (Yönetim Kurulu Başkanı), Ahmet Özer, Bahadır Yaşık, Giyassettin Eyyüpkoca, İbrahim Doğan Salman, Mehmet Develioğlu, Murat Hazıroğlu, Münür Üstün, Sami Salih Atılgan, Yakup Köç, Zeki Akbal.

“BAŞLATTIĞIMIZ BİRÇOK PROJEMİZİ SİZLERLE TAMAMLAYACAĞIZ”

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra yaptığı konuşmada İTO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, “İTO’da çok az başkana nasip olan ikinci dönemde de başkanlık yapmaya beni ve ekibimi layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum” dedi.

İTO seçimlerinin geride kaldığını ve şimdi hep birlikte İstanbul iş dünyası için çalışma zamanı olduğunu belirten Avdagiç, “Şimdi bir olma, iri olma ve diri olma zamanı. Şimdi ayrılıkları bir kenara koyup ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için iş birliği içinde çalışma zamanı. Şimdi, daha çok üretmek, daha çok ihracat yapmak, daha çok istihdam oluşturmak için üzerimize düşeni yapma zamanı” ifadelerini kullandı.

İstanbul ve Türkiye için çalışmaya, üretmeye, yeni hedeflere doğru yürümeye devam edeceklerini belirten Avdagiç, “Geçen dönem başlattığımız birçok projemizi sizlerle birlikte tamamlayacağız. Yine sizlerle birlikte bu projelerimize yenilerini katacağız. İstanbul iş dünyasını 140 yıldır olduğu gibi en iyi şekilde zirveye taşıyıp, yine zirvede tutacağız” diye konuştu.

“ÇALIŞMALARIMIZDA EN BÜYÜK KILAVUZUMUZ, İTO MECLİSİ OLACAKTIR”

İstanbul sevdasından aldıkları güçle, 700 bin İTO üyesi için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceklerini söyleyen Şekib Avdagiç, “Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, bu dönemde de çalışmalarımızda en büyük kılavuzumuz, İTO Meclisi olacaktır. Hz. Mevlana’nın ‘Kılavuzsuz yola gidene iki günlük yol, yüz yıllık yol olur’ sözünü hiç unutmadan, uzun ve yorucu hizmet yolunu sizin kılavuzluğunuzla kısa ve kolay kılacağız” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler