TRY - Türk Lirası
EUR
18,2142
USD
18,5281
GBP
20,9862
CNY
2,6037
12.6 C
Ankara
17.6 C
İstanbul
20 C
İzmir
4 Ekim 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYaşamİtfaiye ekipleri kuşlar için araziye su sıkıyor

İtfaiye ekipleri kuşlar için araziye su sıkıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Iğdır’da hava sıcaklığı 40 derecelere ulaşırken, İtfaiye ekipleri kuşlar için araziye su sıkıyor. Oluşan birikintilerin çevresine toplanan kuşlar, su ihtiyaçlarını karşılıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Çukurova’sı olarak bilinen Iğdır, yaz aylarının en sıcak günlerini yaşıyor. Çevresindeki dağlar nedeniyle Doğu Anadolu’nun karasal ikliminden etkilenmeyen kentte hava sıcaklıkları 35 ila 40 derece arasında seyrediyor. Vatandaşlar gölge alanları tercih ederken, Iğdır Belediyesi itfaiyesi, kuşlar için harekete geçti.

Itfaiye ekipleri kuslar icin araziye su sikiyor 1 - yaşam - haberton
İtfaiye ekipleri kuşlar için araziye su sıkıyor

Ekipler, Pir Sultan Abdal Caddesi’ndeki İtfaiye Müdürlüğü’nün önünde bulunan boş araziye, her gün belirli saatlerde hortumlarla su sıkıyor. Kuşlar, bu alanda oluşan su birikintilerinin çevresinde toplanıp, ihtiyaçlarını gideriyor.

Ekip arkadaşı Hüseyin Günde ile alana su sıkan Nizamettin Şin, yaptıkları işten gurur duyduklarını ifade ederek, “Bu sıcak günlerde kuşlar hem su içiyor hem de serinliyor” dedi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler