TRY - Türk Lirası
EUR
20,452
USD
18,811
GBP
23,290
CNY
2,773
29 Ocak 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİtalya'da DEAŞ'la Mücadele Toplantısı Devam Ediyor

İtalya’da DEAŞ’la Mücadele Toplantısı Devam Ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mevlüt Çavuşoğlu Uluslararası DEAŞ’la Mücadele Toplantısına Katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İtalya’nın başkenti Roma’da DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, toplantıya ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısında DEAŞ‘la etkin mücadele için görüşlerimizi paylaştık. Bir terör örgütüyle mücadelede bir başka terör örgütünden yararlanmanın yanlışlığına, PKK/YPG’nin bölgedeki terör eylemlerine dikkat çektik” dedi.

İtalya’da DEAŞ’la Mücadele Toplantısı Devam Ediyor

Bakan Çavuşoğlu bir diğer açıklamasında, “İtalya’daki temaslarımızı Lübnan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Zeina Akar, Hollanda Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg’le yaptığımız görüşmelerle sürdürdük” ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantı kapsamında Lübnan Başbakan Yardımcısı, Savunma Bakanı ve Dışişleri Bakan Vekili Zeina Akar, Hollanda Dışişleri Bakanı Sigrid Kaag ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg’le görüştü.

Bakan Çavuşoğlu görüşmeye dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Orta Afrika Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sylvie Baïpo-Temon’la görüşmemizde kendilerine her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade ettik” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler