TRY - Türk Lirası
EUR
17,5202
USD
16,8080
GBP
20,3413
CNY
2,5086
20.8 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberlerİsviçre sınırında antika Japon kılıcı ele geçirildi

  İsviçre sınırında antika Japon kılıcı ele geçirildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İsviçre Federal Gümrük ve Sınır Dairesi yetkilileri (BAZG), Almanya’dan gelen bir aracın bagajında 1353 yılından kalma antika Japon kılıcı (katana) ele geçirdi.

  BAZG yetkilileri tarafından dün yapılan açıklamada, Almanya’dan gelen ve bir baba ile kızının bulunduğu aracın bagajında, antika bir kitap ile 1353 yılında üretilmiş antika bir Japon kılıcı ele geçirildiğini duyurdu. 669 yıllık antika kılıca el koyan yetkililer, olayın Zürih yakınlarındaki Thayngen Sınır Kapısı’nda meydana geldiğini ve baba ile kızın sınırı geçerken gümrük yetkililerine kılıcı, beyan etmediklerini ifade etti.

  İsviçre sınırında antika japon kılıcı ele geçirildi
  İsviçre sınırında antika Japon kılıcı ele geçirildi

  KÜLTÜREK VARLIĞI KABUL EDİLİYOR

  BAZG müfettişleri tarafından sürücüye yönelik gümrük cezai soruşturması sırasında, sürücünün antika kılıcın ve diğer nesnelerin sahibi olmadığı ve patronu tarafından değerli kılıcın, Stuttgart’tan alınıp evine getirilmesi istendiği ortaya çıktı. Antika Japon kılıçlarının, Kültür Varlıkları Transfer Yasası (KGTG) kapsamında kültürel varlık olarak kabul edildiği vurgulandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler