TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaİsveç'in Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

İsveç’in Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin Stokholm Büyükelçiliği Kançılarya binasına terör örgütü propagandası içeren ifadeler ve fotoğrafların yansıtılması eylemi ile ilgili İsveç’in Büyükelçisi Staffan Herrström, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre İsveç’in Büyükelçisi Staffan Herrström, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. PKK iltisaklı unsurlar tarafından bugün Türkiye’nin Stokholm Büyükelçiliği Kançılarya binasına terör örgütü propagandası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaretamiz görüntüler içeren ifadeler ve fotoğrafların yansıtılması eylemi ile ilgili bakanlığa çağrılan Herrsröm’e, söz konusu olayın soruşturulması talebi iletildi.

Türkiye’nin eylemi kınadığı da Büyükelçi Herrsröm’e bildirildi. Ayrıca eylemin faillerinin tespit edilerek, gerekli tedbirlerin alınması ve ‘Üçlü Muhtıra’da kayda geçirilen taahhütler ışığında somut adımların atılması yönündeki beklentiler vurgulandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler